| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte confuza la ora actuala,placeam foarte mult un baiat din clasa mea,vorbeam mult pe mess pe facebook nu era aproape nici o zi in care sa nu vorbim, ma privea mult si insistent imi zambea ma trata diferit...Acum parca nici macar nu mai exist imi vorbeste rastit ca si cum ar vrea sa ma certe tot timpul, pe facebook si pe mess nici ca mai exist si nici nu ma mai priveste cum ma privea si tot timpul imi spune : tu mi-ai facut mie rau dar o zice cica-ngluma si l-am intrebat ca ce are ce s-a intamplat si imi spune ca nu are nimic ca nu s-a schimbat ca asa e el sa termin. Ce inseamna toate astea? A fost bataie de joc ce a facut el sau ce poate fi?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Posibil ca baiatul sa fi fost usor indragostit de tine si,daca n-a avut curajul sa ti-o spuna,acum te "pedepseste".
Oricat de ciudat ti s-ar putea parea,de multe ori baietii tac(din orgoliu,din frica de refuz),desi in felul lor incearca sa se apropie.
Si,daca lucrurile nu merg cum ar dori,isi schimba pozitia si incearca sa se apere cumva,in cazul tau,certandu-te si purtandu-se aproximativ ca un descreierat.
Probabil el isi dorea sa-i spui tu prima ca-l placi sau ceva de genul asta si,daca nu s-a intamplat,acum se "razbuna".
Sfatul meu e sa-l lasi in pace si sa-l ignori,nu-l mai intreba nimic si mai ales nu deveni rugatoare,nu deveni umbra lui.
Lasa-l sa-si revina,ii mangaie orgoliul atentia ta si comportamentul tau ingaduitor il incurajeaza sa iti vorbeasca asa cum o face.
Daca il ignori,va fi obligat sa-si schimbe gandurile si sa reactioneze altfel.
Asa ca,daca nu-i pasa de tine, va inceta si el cu orice, dar daca te place, va reaparea pe facebook sau mess sa te intrebe de ce nu-i mai vorbesti.
Aplica-i o mica cura de indiferenta, de vreo doua saptamani si te vei lamuri singura.

7 răspunsuri:
| Sleep a răspuns:

Poate ca il sufocai si a simtit nevoia sa fie putin singur si de asta a reactionat in felul acesta chiar daca aparent nu a lasat sa se vada asta din bun simt sau pentru a nu intelege gresit.

| ChocolateFantasy a răspuns:

Eu nu va inteleg intrebarile astea.De ce nu ii intrebati pe ei?! Noi nu putem sti ce e in capul lor,de ce fac anumite actiuni,de ce zic anumite lucruri. Daca tot zici ca vorbeatati,ia-l la o discutie SINGURI, nu intr-un grup, pentru ca automat va evita raspunsul. Ori il iei cand sunteti singuri undeva, sa vorbiti, ori pur si simplu il eviti si tu si accepti alegerea ta.Nu trebuie sa devii un catelus. Faza e ca noi, insa nu putem sti pana la urma ce e in capul lui.

| Đεмоη a răspuns:

Iti spun si tie..COMUNICAREA ESTE TOTUL. vorbeste cu el si pur si simplu intreaba-l care este problema..nu inteleg de ce nu comunicati..nu inteleg de ce lumea in general nu spune ceea ce simte. Spune-i in fata si vei afla ceea ce simte, poate ca el nici macar nu a avut intentia sa fie cu tine. Poate te-a vazut ca o amica tot timpul sau ca o sora. poate daca i-ai fi spus de la inceput ceea ce simti pentru el acum nu ai mai suferii.

| Florinapopica a răspuns (pentru Đεмоη):

Asta e faza, nu comunica cu mine am incercat sa-i spun si nu recunoaste nimic am facut tot ce e posibil, sunt disperata!

| Đεмоη a răspuns (pentru Florinapopica):

Urmeaza sfatul lui Greece..Indiferenta doare cel mai tare happy Rasplateste-l cu aceeasi moneda si o sa vezi diferenta..este orgolios poate ..si greseste dar asa sunt barbatii in general..si crede-ma ca atunci cand vede ca este dat la o parte incepe sa devina disperat.in general oamenii sunt asa le place sa fie in centrul atentiei sa fie rugati sa fie ei mai presus sa fie superiori..tocmai de aia trebuie sa aplici Indiferenta..doboara totul. Si daca stii ca nu se poate sa fi cu el atunci gaseste alt baiat si o sa te simti mai bine.Nu merita nici un baiat, absolut nici unul sa suferi pentru el. Fi tare si ai grija de tine.

| Florinapopica a răspuns (pentru Đεмоη):

De cateva saptamani il tratez catva timp cu indiferenta si dupa aceea nu mai pot si vorbesc iar cu el.Dar de cand am primit sfaturile voastre ma tin tare pe pozitii si sper sa iasa bine.Si daca nu o sa-i pese de indiferenta mea si nu vad nici o schimbare, trec peste nu e capat de lume! Multumesc pentru sfaturihappy aveam nevoie!

| bohren a răspuns:

Pai se pare ca nu prea vrea sa vorbeasca cu tine si nu cred ca e bataie de joc(dar asta mai depinde si de caracterul lui)tinand cont de faptul ca ti-a acordat timp din timpul lui.nimeni nu face asta pentru ca nu are ce face iar daca o face e o scarba de om(cred ca poti sa iti dai seama daca colegul tau face parte din categoria asta). daca a inceput dintr-o data sa nu iti mai dea atentie inseamna ca l-ai suparat intr-un mod sau in altul. poate a aflat ca il placi de la cineva (in caz ca nu stia sau nu isi daduse seama) sau poate are probleme sau pur si simplu te-a placut si nu s-a ajuns la nimic. tipul asta de inceput de relatie se consuma cel mai repede. daca povestea e veche e clar ca i-a trecut sau incearca sa se detaseze. eu as zice sa il lasi putin in pace, sa te distantezi putin ca sa vezi daca o sa o sa isi schimbe comportamentul. timpul in general le rezolva pe toate. daca nu a mers acum poate merge alta data sau cine stie. oricum cand esti adolescent te indragostesti repede si iti trece la fel de repede.