| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU. Sunt. "terminată", să spunem aşa..Ugh. Nu ştiu cum să încep. Deci. Am fost cu un băiat câteva zile, sărutat, chestii, numa' că eu am aflat o chestie foarte gravă despre sănătatea mea, şi anume că am diabet. aşa că am renunţat la el, i-am spus numai că nu mai are rost, că-s ocupată cu şcoala şi altele. A fost ok, asta s-a întâmplat acum aprox. 3 zile. Astăzi, am aflat că "cea mai bună prietenă a mea" ( nu o mai pot numi aşa ), a ieşit ieri cu el şi trebuia să ies şi eu, da' ea a venit cu pretextul gen "am uitat să-ţi spun". Ea a avut o mini-relaţie cu cel mai bun prieten al lui, pe care cică l.ar fi iubit, dar acum îi place de băiatu' ăsta pe care îl iubesc enorm, dar n-aş vrea să fie cu o fată ca mine, cu probleme, dar. nici cu ea, mai ales că în seara asta a condus-o acasă, ea mâine vrând să-l sărute. Nu ştiu ce să mai fac, mă simt. groaznic.

Un sfat, ceva? Mă simt şi singură, m-am îndepărtat de toată lumea. Sunt distrusă.

Răspuns Câştigător
| AlecsandraUFK a răspuns:

Hei. În primul rând,ţin să precizez că şi eu am păţit asta,dar din contră,nu le da satisfacţie! Ieşi cu alte persoane, arată-le că nu te afectează, nu le da apă la moară. Prefă-te indiferentă, şi crede-mă că o să îi doară. cât despre prietena ta... Răneşte-o unde o doare! Fiind prietene bune, cred ca ştii câte ceva despre ea, prin urmare îi cunoşti şi sensibilităţile. Să fim serioase. ce nu facem noi fetele din orgoliu? Sper să termini cu bine povestea. Şi nu uita: există băieţi în toată România!

14 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Urat, sincer imi pare rau!
Si tu o s-o lasi sa il sarute? Acusica pui mana pe telefon si ii explici toata situatia! Ca il iubesti, ca ai diabet. Tooot, tot ce simti, descarca-te. Si depinde de ce va zice el..de ce sa nu fie cu o fata ca tine? Da ce nu esti om? O sa lasi diabetul sa-ti dirijeze viata? Totul e ca inainte, nu?happy
Daca o va alege pe "prietena" ta, atunci vezi-ti de treaba ta si lasa-i in pace, nu le da satisfactie stand singura si trista, fa-le in ciuda, dar hai ca poate si el tine la tine, incearca!

| AlleSss a răspuns:

Păi ea ştie că încă îl mai iubesc...

| OnuOnulică a răspuns:

Incerca sa te apropi iar de lume.

| Danysan a răspuns:

Uite e naspa ce ai facut eu cred ca acel Baiat ti-ar fi fost alaturi indiferent de situatie.Vb cu el spune-i ce ai si te asigur ca o sa fie alaturi de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si daca ai diabet trebuia sa te desparti de el? Si dupa ce desparti mai ai pretentia sa nu se combine cu alta? Urasc persoanele care se cred posesoare a unui anumit lucru chiar si atunci cand il pierd, de fapt tu nu l-ai pierdut ci l-ai refuzat. Baiatul ala e liber, poate iesi si cu mama ta acum.

| AlleSss a răspuns (pentru anonim_4396):

E genul de persoană care s-ar despărţi de tine chiar dacă eşti răcit, că "ai ceva". La asta s-ar fi despărţit clar de mine, ce rost ar fi avut să mai stau cu el?! + am pretenţia la ea, că e cea mai bună prietenă a mea, nu credeam că-mi poate face una ca asta, mai ales că ştie câte ştie.

| anonim_4396 explică (pentru AlleSss):

Pai inseamna ca nu tine la tine si probabil nici tu nu tineai al el daca stiai chestia asta si te-ai despartit de el cu atata nonsalanta.
Cat despre prieteni, nu pot sa comentez ca n-am asa ceva.

| Evelyn666 a răspuns:

Prima data cand am citit am crezut ca esti infectata cu HIVlaughing. Diabetul poate fi tinut sub control, asta nu e un motiv pentru a te desparti de el. Ai nevoie de un sprijin si de cineva care sa te sustina, daca el poate fi persoana aceea nu are rost sa-l indepartezi. Prietena ta n-are ce cauta in peisaj, daca a facut asa ceva ori nu stie ca-l iubesti, ori nu iti e prietena.

| AlleSss a răspuns (pentru Evelyn666):

Doamne fereşte! rolling on the floor Ştie că îl iubesc, şi încă foarte mult.

| Evelyn666 a răspuns (pentru AlleSss):

Atunci nu astepta sa ti-l ea alta, doar pe motiv ca ti-a fost cea mai buna prietena. Mi-am luat-o urat de la viata, pe motiv ca sa-i las pe altii, sa le fie mai bine. Daca nu lupti tu pentru ceea ce vrei, cine sa o faca?laughing Bafta!:*

| AlleSss a răspuns (pentru Evelyn666):

Mulţumesc. :*

| Paty17 a răspuns:

Dacă tu chiar îl iubești și consideri că e genul de persoană care ar putea accepta problema ta, atunci spune.i... Dacă și el ține la tine, nu are de ce să te respingă. O relație, și la bine și la rău ^^ Mai mult de atât, dacă merită atenția ta, te va pune pe tine înaintea ei. Ai grijă de tinee.winking

| AlleSss a răspuns (pentru Paty17):

Îmi e frică de ce va spune. nu ştie nimeni ceea ce am şi nici n-aş vrea să se afle. + mi-e frică să n-o placă pe ea. Nu vreau să-i stau în cale.

| marichel a răspuns:

Pai in primul rand nu este mare lucru daca ai diabet. Adica se trateaza nu este nicio problema, important este sa ai grija de tine. M ulti oamenii au diabet ba chiar bolii mai grave si au o familie fericita si implinita. Nu trebuie sa faci mare caz ca ai diabet si sa te indepartezi de prietenii. SI iubitului tau ai putea sa ii explici cum este situatia avand in vedere ce simti pentru el. Sa ai grija de tine.