| anonim_4396 a întrebat:

Tot incerc de ceva timp sa fac dragoste cu iubita mea, dar ea este virgina si nu da semne ca ar vrea sa incerce asta, i-am dat toate motivele sa nu se indoiasca de mine, pentru ca eu chiar o iubesc dar au trecut 9 luni de acum din care 2 am fost despartiti pentru ca ea nu m-a mai vrut si totusi s-a intors la mine si eu dupa evenimentul ala nu mai am incredere in ea si vreau sa fac dragoste cu ea pentru ca simt ca daca nu o facem relatia asta se va duce "dracului". Poate ne-ar uni chestia asta, dar ea tot o tine ca nu e pregatita, imi tot zice sa astept, am 9 luni, cat sa mai astept? E vina ei ca s-a despartit de mine si ca a cautat altceva in alea 2 luni pana si-a dat seama, nu trebuie eu sa sufar eu din cauza ei acum, nu? Ii introduc degetul in zona genitala si pe semne ca ma lasa sa ma joc cu el, dar cand sa introduc penisul zice ca nu, ma arunca de langa ea, imi zice ca daca mai incerc vreodata asta ma paraseste. Eu ce sa inteleg? Nu sunt robot, nu ma judecati acum ca "ia uite-l si pe asta, vrea doar sex" am luptat pentru ea si eu zic ca mi-am castigat privilegiul asta, plus ca ea zice ca eu sunt baiatul cu care vrea sa se dezvirgineze si totusi ma amana de luni bune... Ce as putea sa fac?

Răspuns Apreciat de Editori
| Paul754880338 a răspuns:

Nu fi naiv si intelege ca femeia gandeste mult mai diferit decat barbatul. Incearca sa te apropii si sa o intelegi, nu sa o presezi. Altfel se va simti agresata, hartuita. Nu cumva asta suna a egoism? Tu vrei si nu mai ai rabdare, ea este inca tematoare, iar tu consideri punctul tau de vedere mai important si il desconsideri pe al ei. Pai, afla ca instinctiv femeia citeste acum, cat de mult se poate ea baza pe tine pentru o eventuala relatie de durata. Daca tu ii arati doar egoism, ma tem ca nu vei caistiga premiul. Mai reflecteaza la asta, daca, bineinteles, dorinta ta sexuala iti da pace sa o faci!

6 răspunsuri:
| ℓαυяα a răspuns:

Nu poți sa o grabesti. Dacă nu își dorește asta, poți doar sa mai aștepți.

| Emilian65 a răspuns:

Daca o iubesti cu adevarat, asteapt-o pana cand ea iti va spune ca este pregatita pentru sex. Poate, insistentele tale de a face sex fac ca ea sa te refuze sa faci sex cu ea.

| sofisis a răspuns:

Nu inteleg...tu crezi ca sexul va rezolva problema? Din contra.
Si daca ai stat 9 luni meriti vreo medalie sau ce? Sau e obligata fata sa faca sex cu tine? Poti sa stai si 9 ani si sa te trezesti ca iti da papucii si si-o trage cu primul care ii iese in cale. Este ceva ce TU ai ales sa accepti. Nu inteleg de unde revolta asta la tine.

| Plato a răspuns:

Pai se pare ca are toate motivele sa nu aiba incredere. Chiar asa e, ia uite-l si pe asta, vrea doar sex.
Ti-ai castigat privilegiul? Da' ce suntem, lei? Trebuie castigat privilegiul la imperechere sau cum?

"Relatia" este deja dusa dracului, ca se pare ca, pentru tine, relatia inseamna doar "privilegiul" de a face sex.
Daca e desteapta, iti face vant.

| Gofigi a răspuns:

Înseamnă ca face sex cu altul daca tu ii bagi degetul înseamnă că vrea sex dar nu cu tine

| CristianAndrei2016 a răspuns:

Sa o laasi sa mai creasca pentru ca probabil tu ai 30 de ani si ea are 15.

| Abracadabra22222 a răspuns (pentru CristianAndrei2016):

Tin sa mentionez ca eu am 21 de ani si ea are aproape 19 ani