| sorrynotsorry457541122204762 a întrebat:

Bună TPU.

Ultima menstra a fost pe 23 octombrie până pe 25 octombrie, mi-a întârziat deja 10 zile si testul de sarcina a iesit negativ la 8 zile de intarziere. Oare sunt gravidă? Da am avut relații sexuale cu iubitul meu.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Repeta testul de sarcina, ca sa fii sigura.

| corbulalbrosu a răspuns:

Insasi rezultatul NEGATIV al testului de sarcina care a fost efectuat la timpul/momentul indicat, exclude existenta sarcinii in proportie de peste 98-99%. Pe baza informatiilor prezentate care sunt si putine si irelevante, NU poate fi formulat un raspuns mai complex. Este indicat ca dupa trecerea a 4-5 zile fata de data primului test, sa fie repetata testarea cu scopul ca cel de al 2-lea rezultat sa confirme sau infirme primul rezultat obtinut. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Mai fa un test de sarcina la 21 zile de la ultimul act sexual. Acesta iti va indica corectvdaca esti sau nu gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Mai fa un test de sarcina la 21 zile de la ultimul act sexual. Acesta iti va indica corect daca esti sau nu gravida.

| Teo29 a răspuns:

Buna, ti-am lasat si eu un mesaj in privat, cand doresti te rog sa il citesti.

Multumesc!

| Aanonnim a răspuns:

Ciclul te-a ținut destul de puțin dar daca asa te ținea de obicei nu este o problema însă daca a venit mai putin cantitativ și a durat mai putin timp, Sunt sanse foarte mari sa fii însărcinată.