| DandYgiRL18 a întrebat:

Va cer sfatul pentru ca e evident ca nu am mai trecut prin asa ceva si chiar nu am idee ce as mai putea sa fac. Povestea incepe asa :
Am un coleg in clasa caruia ii placea de mine. Ok, mare lucru, sincer mi se pare cam scund si e urat, si asculta muzica nasoala, n-are note bune, vorbeste urat, si efectiv la scoala nu a vorbit niciodata cu o fata, decat cu 4 baieti vorbeste. Acum are obsesii de mine si de prietenele mele, dar mai ales de mine. L-am facut tampit, idiot, dobitoc, cred ca tot ce se poate. Insa imi zice ca ma asteapta si alte chestii. L-am facut de ras, l-am barfit la toate clasele din scoala, deci toata lumea il *cunoaste* acum. Insa nu inceteaza si nu ii pasa. Eu nu il mai suport i-am dat block pe facebbok, si pe messenger insa imi este frica ca va face rost si de numarul meu de telefon si atunci nu o sa stau in schimbatul cartelelor. Asa ca va rog frumos sa ma ajutati, eu nu mai suport!

Răspuns Câştigător
| Pierce_Khaterine_1997 a răspuns:

Pai in primul rand el isi da seama caii azcorzi atentie um ai spus si tu ca l-ai zis la toata scola ca l-ai barfit etc, pentru inceput trebuie pur si simp, u sa nu I'll bagi in seama! El isi va da seama ca I'll ignori. Apoi pasul doi e sa ii fai de inteles nu prin vorbe ci prin fapte ca nu-l interesezi fa-l gelos intr-un fel adica daca ai un prieten bun baiat pe ca nu-l vezi mai mult de cat un simplu prieten roaga, l sa te dai dre
t iubita lui si sa fiti a cand e cllegul tau obsedat prin preajma.Pasul trei e daca chiar nu inceteaza spune-le parintilor lui! Spune-i ca iti ocupa spatiul intim si ca nu te lasa in pace. Daca nici asta nu-l va indupleca baitu e mort dupa tine si va trebuie sa ii acorzi o sansa dar avand in vedere cat de mult nu-l suporti...
Complicata situatie n-o...bafta si sper ca te am ajutatwinking

3 răspunsuri:
| DandYgiRL18 explică:

Nu doresc sa vorbesc cu parintii lui, plus ca am deja prieten si am incercat deja sa fac chestii de genu, insa imi e teama ca va iesi urat, dar ma rog... cred ca o sa-l ignor si gata. Nu sunt singura persoana care o face. Si nu i-as acorda o sansa pentru nimic.

| Pierce_Khaterine_1997 a răspuns (pentru DandYgiRL18):

Ms pentru funda.Eu in locul tau daca as fi si daca as fi l-as pune pe prietenul meu la o "discutie " cu colegul tau.Si in plus trebuie sa vb cu cineva despre asta daca nu cu pari tii lui vb cu iubitul tau despre asta si cu bffu tau.Ei sigur vor gasi o cala

| Xenya a răspuns:

Poti sa il asculti ce are de spus si apoi se va potolii! Presupun ca va spune ca te place si lucruri de genu, tu poti sa ii spui frumos ca nu il placi si ca nu este genul tau!
Nu este cazul sa te comporti asa urat cu el! Iubirea este un sentiment frumos si nu te intreaba pe cine sa iubesti sau de cine sa te indragostesti!