| Ionelaa25 a întrebat:

va rog ajutati-ma si pe mine cu un sfat, ceva...Sunt cu un baiat de 2 ani,iar in ultimul timp s-a schimbat,e rece cu mine,nu mai ma suna,pleaca mereu,simt ca ma minte,iar acum a inceput sa imi vorbeasca urat si sa ma loveasca. As vrea sa fiu si eu indiferenta cu el,dar pur si simplu nu pot,as face orice pentru el, i-as ierta toate greselile doar sa fie fericit. Cand il intreb daca mai ma iubeste imi spune ca mai mult ca la inceput..nu stiu ce sa mai cred. Si nu vreau sa ma despart de el,pentru ca am facut mult prea multe, daca ma intelegeti. Ce as putea sa ii spun sa isi dea seama ca greseste? Nu mai stiu ce sa mai fac. Multumesc sad.

15 răspunsuri:
| BigSexy a răspuns:

Raspunde-i cu aceiasi moneda, nu-l mai suna, pleaca si tu mereu, vorbeste urat. Cand te loveste spune-i ca daca mai da in tine exista politie si apoi fa-ti un cerc de prieteni, fa-l gelos si uite asa, intorci rolul. te va cauta. parerea mea subiectiva e: cauta-ti pe altul, mai bunsmug

| Neinteresantul a răspuns:

Tare mult te iubeste daca te bate si iti vorbeste urat... N-ai putea sa-i spui nimic ce ar putea sa-l schimbe. Cel mult se va potoli o vreme, apoi va fi totul si mai rau. Si garantat nu te iubeste, ci doar s-a obisnuit cu tine. Si-a gasit "proasta" care-i permita sa faca orice.
Ai doua posibilitati:
1. Taci, induri si incasezi
2. Te desparti de el
E prea tarziu ca sa mai poti schimba ceva.

| swagMeOutBitch a răspuns:

straight faceNu mi se pare deloc normal sa te injure si sa te loveasca si u inca sa ti la el.Chiar daca aveti multe impreuna, o sa ramai cu gandul cand el o sa te paraseasca si u o sa suferi dupa el. Daca simti k nu te mai iubeste si s-a racit de tot fata de tne..incearca sa ii explici cum te doare pe tine atitudinea lui, iar daca nu se schimba cred ca nu ai ce sa faci decat sa te desparti de el. Poate o sa fie greu la inceput, dar o sa iti treacawinking

| adytzoi a răspuns:

Lasa-l sa "treaca la treaba" de cateva ori si o sa aveti o relatie perfecta laughing

| neutrino a răspuns:

Iti trebuie multa prostie sa stai cu cineva care te loveste. Asta-i iubire? Atunci "iubiti-va " inainte dar nu mai cere sfaturi!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nu mai poti face nimic.Cand se ajunge la loviri si dispret, orice relatie e incheiata.Practic si-a dat seama ca nu esti pentru el ce cauta si i-ai devenit o povara.Asta se intampla in relatiile care incep prea in graba, fara sa apuce cei doi sa-si cunoasca partenerul dincolo de aspectul fizic.Cu cat incerci sa-l tii fortat langa tine, cu atat va fi mai respingator.

| andrew716 a răspuns (pentru Danut_Popa_1961):

Ai perfecta dreptate.

| FreshFresh a răspuns:

Daca a dat in tine, nu mai stiu ce e de facut, de fapt tu nu ar mai fi trebuit sa stai langa el din acel moment. Daca ai trecut si peste asta, peste cate o sa mai poti trece pentru el? Nu crezi ca e prea mult? Una si cu una fac doua dar orgoliul tau de femeie?

| DIIMIIM a răspuns:

Daca vezi k nu te iubeste despartete de el, nu vezi cate fete stau si indura batai si injurii ani si ani? Decat sa patesti si tu la fel mai bina lasa-l, daca deja a inceput sa te loveasca e ceva destul de grav pentru un cuplu, paraseste-l in cel mai scurt timp
Stai fara griji sunt baiaeti pe lumea asta deti pui si-n cap
Funda? big grin

| geotechnical a răspuns:

Daca sa ajuns la violenta, este destul de grav, eu zic sa te lasi de el pana nu este prea tarziu, ca o sa iti para rau mai tarziu, si nu o sa mai dai timpul inapoi, acum este decizia ta care o sa o hotarasti, sa ai noroc big grin

| Muggz a răspuns:

Bravo Bogdi!

| justrabbit a răspuns:

Clar omu s-a plictisit de tine, tu ai devenit roata de rezerva imi pare rau de expresie.este grav daca da in tine ceea ce inseamna ca este un om de 2 lei.lasal,va fi foarte greu sa-l uiti pentru ca nu toti avem norocul sa dam de cineva cu care sa ramanem pentru totdeauna.o sa fie greu cateva luni dar va trece.fi tare si lasal.iti urez succes big grin

| Aranida a răspuns:

Tu gresesti ca stai langa cineva ca el, te cred, iti este greu sa te desparti de el, dar cu timpul vei reusi sa-l uiti. Nu merita sa stai langa el daca se comporta asa cu tine. Iubeste te mai mult pe tine decat pe el.

| AnonimMrppElement a răspuns:

Ori s-a plictisit de tine ori vrea sa fie indiferent ca sa vada cum reactioneszi nu e sigur smug

| puidedrac a răspuns:

Heiii

Pur si simplu e foarte urat ce se intampla intre voi 2.
Frate asta mai e relatie daca exista numai certuri, batai etc intre parteneri?