| AlexJoaca a întrebat:

va rog sa nu radeti.
Am 1, 47 si o am de 3 cm cand nu este in erectie, iar cand este in erectie 9 cm. Va ro, g e ceva sa ma ingrijorez?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea penisului ca si dimensiuni (lungime-grosime) NU depinde de inaltimea persoanei respective, ci de varsta acestuia. Este bine stiut faptul/informatia potrivit caruia penisul creste in lungime de regula pana in momentul implinirii varstei de 16 ani, insa in anumite situatii s-a constatat ca dezvoltarea penisului s-a produs pana catre varsta de 17-18 ani. In concluzie in acest moment NU ai nimic altceva de facut in afara de a astepta sa mai cresti macar 4-5 ani si doar pe urma sa discuti de marimea organului tau sexual. Multa sanatate!

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai 10 ani, nu-i nici un motiv de ingrijorare.
Dar daca ai deja 16 ani atunci ar cam fii...pentru ca pensiul creste doar pana la 16 ani si cu ala ramai, pana la moarte.

| SebyLucian a răspuns (pentru Violleta2022):

Poti cumpara un strap-on

| Emilian65 a răspuns:

Nu este cazul de te îngrijorezi de mărimea penisului. Cu siguranță va mai creste.

| LoveSleep a răspuns:

S-o anunțe cineva pe Gretta că mie mi-a crescut cu 6 cm după 20 de ani.

| smihai23 a răspuns:

Câți ani ai?

| AlexJoaca explică (pentru smihai23):

Am 12

| smihai23 a răspuns (pentru AlexJoaca):

La 12 ani, mărimea penisului nu ar trebui să fie în lista ta de probleme, dar mă rog.