| anonim_4396 a întrebat:

Am ceva sa va povestesc...nu apelam la voi daca nu eram asa de confuzasad Este vorba despre un prieten de-al meu.Ne cunoastem de 1 an.cam asa.Suntem impreuna mai tot timpul.Mergem impreuna la scoala, ne intoarcem tot amandoi, stam in pauza amandoi.si tot asa. El are prietena de ceva timp, dar relatia lor nu prea mai merge din spusele lui.Ma alinta, imi vorbeste frumos, la prietenii lui le spune ca sunt nevasta lui.Cu timpul am ajuns sa fim si mai apropiati.Mereu imi cere sa il pup dar eu nu vreau. El mi-a spus ca atunci cand il refuz isi doreste si mai mult lucrul acesta.Acum ma saruta cu forta.La scoala, in pauze mai vorbesc si cu alti baieti. M-a vazut si mi-a spus ca nu am ce sa mai vorbesc cu el.Si imi da un mesaj in care imi spune sa am grija, sa umblu mai usor cu baietii daca vreau sa il tin langa mine.Azi am vorbit ceva mai serios.Cand s-a trezit m-a sunat.Nici nu ma asteptam. Apoi am inceput sa vorbim prin mesaje. M-a intrebat daca este o mica sansa si pentru el. I-am spus ca nu are rost sa-i dau sanse ca o are pe prietena lui. Si imi zice cam asa:"uneori nu mai merge si din iubire se poate naste ura si nu are rost sa continui, daca intelegi ce vreau sa zic.si sincer nu cer sa fim impreuna acum dar pe viitor cand si tu vei lasa totul si eu la fel poate atunci vom incepe ceva frumos." El e mai golan asa, dar cum zice o melodie:"mai sunt si golani care se indragostesc"laughing). Mie imi place asa putin de el, dar nu prea mai cred in baieti. I-am spus sa nu mearga pe 2 fronturi(adica si prietena lui si eu) ca o sa ramana cu nimic.Credeti ca totul e o caterinca? Si scuze daca va plictisesc cu povestea measadDar am nevoie de sfaturisad

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

El fiind asa cu prietena actuala si vrand sa flirteze cu tine daca i-ai acorda o sansa pe viitor cu tine ar face la fel. Mai bine astepti momentul oportun sa fii cu un baiat sincer care te apreciaza.

| SunshineGirl a răspuns:

Tu esti o provocare pentru el.Cu cat il refuzi mai mult,cu atat isi doreste mai mult sa te aiba, am trecut si eu prin asta! Dupa ce se va termina relatia lor, incearca ceva cu el!winking

| Cjay a răspuns:

Caterina nu are cum sa fie. sunteti prieteni de ceva timp si va petrecety timpu impreuna deci. poate sa tina la tine f mult...intreaba'l daca e gta sa renuntze la aia pentru tine si gta

| uranus1995bz a răspuns:

Draga Botix,pe mine nu ma plictiseste decat matematica,in principiuusunt un pusti,dar am raspunsuri mari,ca sa zica asa din tot ce ai zis tu si el nu va potriviti deloc,dar daca si tu il placi zic sa ii dai o sansa, pentru dragoste, cu drag Mihai Andi.[daca ai ceva sa imi spui add uranus1995bz sau da-mi mesaj privat]

| marishcot a răspuns:

E clar ca te place mult, nu suporta sa fii in preajma altora.asta e rau.ca e genu ala sufocant, gelos. dar tu il poti schimba.
te place mult...e clar ca totul mereu incepe de la prietenie. si asa e cel mai frumos, si va merge credeema.
dar daca tu nu il vezi mai mult ca un prieten, si nu simti nimic cand te saruta.nu incepe nimic ca-i vei face mult rau. pentru ca el pune suflet, cu fiecare speraanta pe care i-o acorzi.
iar daca simti ceva pentru el. spune-i ca vei fi cu el.cand se va desp de prietena lui, ca tu nu esti de supliment.big grin

bafta

| brunett3 a răspuns:

Parerea mea e ca el e genul de baiat care te vrea pana te are. Dupa ce o sa fii cu el probabil dupa cateva zile o sa se schimbe radical.
Nu stiu ce sa cred dar o sa iti risti prietenia ta cu el pentru o relatie.
Gandeste-te bine! big hug :*:*

| Nickelback a răspuns:

Eu zic ca la randul tau vei ajunge ca prietena asta a lui.Si nu o sati placa asa ca mai bine las-o asa

| Lavi_5818 a răspuns:

Vorbeste cu el foarte serios. si vezi daca are de gand cu tine ceva serios sau daca va face cu tine la fel cum face cu prietena lui actuala. intreaba`l de ce nu se desparte de prietena lui daca vrea sa fie cu tine. si tot te saruta cu forta... inseamna ca simte ceva pentru tine... vorbiti deschis si clarificati totul. sper ca ti-am fost de ajutor :*