| Ciuffy001 a întrebat:

As vrea sa ma lamuriti si pe mine in privinta unei probleme happy Daca femeia in urma contactului sexual ramane gravida, aceasta mai are acele scurgeri vaginale albe corespunzatoare fiecarei perioade? Multumesc.

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Exista si din cate stiu eu este mai abundenta decat in mod normal.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Scurgerea vaginală alb gălbuie" despre care spui este secreţia vaginală NORMALĂ şi o vei avea până la menopauză ( întreruperea fiziologică a ciclurilor menstruale ).

Doar că, aspectul secreţiei vaginale normale DIFERĂ în funcţie de perioada de fertilitate în care te afli.

Vezi mai multe detalii la linkul :
http://www.mamicamea.ro/sanatate-femei/secretia-vaginala-normala.html

Dacă acea scurgere/secreţie NU are miros urât/deranjant şi NU este însoţită de mâncărimi sau usturimi, şi dacă are o culoare albă/transparentă ( eventual puţin spre roz ) atunci NU ai de ce să te îngrijorezi.

Secreţia vaginală există şi în perioada sarcinii!

Toate cele bune.

| Alcyon a răspuns:

Scurgerile acelea n-au legatura cu sarcina. Vaginul se curata singur din cand in cand.

| OaiaNinjalău a răspuns:

Avand in vedere ca nu mai are acea perioada in timp ce este gravida, nu mai are nici scurgeri.

| AmaToaRea a răspuns:

Da.secretia vaginala dureaza pana la menopauza si nu are nicio treaba cu sarcina exista si in timpul acestea desi se poate diminua