| ScapaMaDeEa a întrebat:

Nu mai suport imi vine sa ma sinucid jur de o saptamana ma cert intr-una cu iubitul meu nu-i convine nimic in fiecare zi zicem ca ne despartim si seara ne impacam suntem de 2 ani impreuna dar nu inteleg de ce ne certam am ajuns sa fac atacuri de panica din orice incep sa plang si sa zic ca ma omor, am innebunit serios nu mai suport, ce pot face sunt de-a dreptul DISPERATA! crying(((((

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate aveti nevoie amandoi de o pauza

| neutrino a răspuns:

Daca ai fi inteles de la bun inceput ca orice relatie are si un sfarsit, acum erai linistita. Lasa disperarea la o parte si intelege ca relatia ta nu poate fi eterna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa te omori? Lasa-l! Inseamna ca si-a gasit pe alta. Nu vei avea liniste daca incerci sa-l retii.

| Zuzazozo a răspuns:

Calmeaza-te si du-te la un psiholog daca nu reusesti sa treci peste.Nici macar un baiat nu merita sa suferi pentru el mai ales sa te sinucizi.

| Earthroot a răspuns:

Gandeste putin situatia ta actuala si vezi ca poate faci si tu ceva care sa-l irite. Vorbeste mai mult cu el si intreaba-l care-i problema, dar pe un ton calm si jos, nu isteric si furtunos, ca atunci mai tare il evervezi.
Pt altii e usor sa-ti type-eze:desparte-te de el! Dar acum ai investit doi din viata ta in relatia asta si mai bine incerci sa o faci sa mearga, daca se poate.Acum tu stii si decizi daca merita.Dar cred ca in orice relatii apar certuri, chestia e sa le confrunti si sa construiesti ceva mai bun.

| Less_Ray_1990 a răspuns:

E un bou eu unul folosesc alte metode de a scapa de o fata gasesteti pe altcineva gandeste-te daca te sinucizi a castigat si tu ai pierdut gandeste-te ai toata viata inainte id meu este Ray_Less daca vrei sa mai vorbim sau sa te descarci

| justmeandyou16 a răspuns:

Intreaba-l daca mai vrea ceva si daca nu, lasa-l, nu are rost sa te sinucizi, stiu ca doare, dar gandeste-te ca altii se cearta ani intreg si nu recurg la astfel de gesturi