| anonim_4396 a întrebat:

Buna,va rog frumos sa ma ajutati! Am o relatie cu un baiat de 3 ani,dar inainte sa fiu cu el,am fost cu varul lui, adica var mai indepartat, el a fost 1 barbat din viata mea.Eu aveam 16 ani si m-am lasat convinsa de el cu minciuni frumoase.Acum am 19 ani si vad viata altfel si imi dau seama de cat am gresit.Actualul meu prieten stia de ce s-a intamplat cu varul lui inca din a 2 a zi de relatie, si ma acceptat asa.El ma iubeste mult dar il doare ca nu a fost 1 din viata mea, si il doare ca a fost varul lui, dar eu il consider pe actualul 1 din viata mea deoarece il iubesc foarte mult, si ce s-a intamplat cu varul lui a fost o greseala.Acum un an m-a pus sa ii povestesc tot ce s-a intamplat intre mine si varul lui si i-am povestit, ma iertat si a spus ca o sa o luam de la zero[el era in Italia pe vremea aia pentru o luna]. Acum dupa un an s jumatate a inceput iar si mi-a spus ca inca il doare, ca el trebuie sa treaca cu capul in jos prin fata lu varul lui.Si pe mine ma doare situatia asta, deoarece eram mica si m-am lasat convinsa de vorbe frumoase.Si acum iar m-a pus sa ii povestesc tot trecutul meu su tot ce ii ascuns,dar de fapt nu ii ascund nimic.Din contra, de cand sunt cu el, am stat numai acasa.nu am iesit cu prietenele in oras,am iesit doar cu el,am fost cuminte,facebook nu am, niciun baiat nu are nr meu de telefon, nici macar colegii.Id-ul de mess e ceva de genul iubita lui si am scris numele.Toate astea sa fie fericit sa fiu cuminte pentru el, dar degeaba pentru ca ma judeca prea rau.Cum pot sa rezolv aceasta situatie,mi sa luat sa sufar,il iubesc cu adevarat, Va rog mult ajutati-ma! a fost o greseala dar o regret cu adevarat, si eu sufar dar incerc sa uit.Cum sa ma mai port cu el?

Răspuns Câştigător
| Gysss a răspuns:

Acest baiat nu te iubeste cu adevarat. daca te iubea nu-l mai interesa trecutul tau ce ai facut asa cum pe tine nu tea interesat ce a facut el in trc nici pe el nu ar trebui sa faq asta sau sati reproseze sa te faq sa te simti prost prin simplul facut k ai fost q varul lui.din cate am citit eu in descrierea ta uh esti km slaba de inger faci tot ce iti zice el.gresesti si eu am fost pusa intr-o postura cv de genul asta q un baiat la fel de posesiv pot spune sh stiu cum e revenind la tine ar trebui sa iei atitudine fata de el el tea vazut k poate sa faq orce din tine sh profita k un nesimtit scuza-ma cati zic asta totusi tiai indepartat colegii prieteni nu mai iesi q nimeni k sai faci lui pe plac nu mi se pare normal ia atitudine fata de el sh daca vezi k se schimba incerca sa schimbi cv in viata ta poate chiar pe el pentru cati faci rau singura.

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru Gysss):

Offf daca ai sti ce greu imi e...e obsedat ca il mint mereu, si eu stau numai acasa..si nu stiu cum sa ma mai port q el

6 răspunsuri:
| Astaeparereamea a răspuns:

Ma sora mea, nu prea ma pricep eu la iubeala da asta e mare magar, o sa primesti un raspuns corespunzator, cu toate ca eu daca as fi tu l-as scuipa in mecla si l-as da dracu, care o sa te mai scoata din impasul in care esti, eu cred ca a vrut si el ce vreo mai toti baieti si acum vrea sa scape de tine animalul, ah domnica de ce nu sunt eu vecin cu voi?

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Off..il iubesc mult dar mereu isi aduce aminte, eu am fost foarte cuminte cu el si crede-ma ca nu stiu ce sa mai fac.A fost o greseala imensa intr-o perioada cand credeam orice.Il iubesc sincer.ce as putea sa fac?

| Astaeparereamea a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

am stat si m-am gandit, nu merita sa-ti strici sanatatea pentru asemenea om, asta cu aducerea aminte e vrajeala din partea lui, nu stie cum sa faca sa te lase, am vorbit si cu mama si tot asa mi-a zis, o sa te doara ceva timp dar lasa-l ca te imbolnavesti

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru Astaeparereamea):

Am facut o greseala acum mult timp,si el stia de la bun inceput, imi tot spune ca il doare ca nu am fost virgina, i-am spus sa fie cu alta fata sa isi gaseasca o fata cum vrea el, si mi-a spus ca nu vrea sa ma lase ca ma iubeste, dar doar ca il doare.

| Astaeparereamea a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

Soroooo, nu merita sa te chinui pentru asa om, baieti sunt destui, iete la minebatting eyelashes nu iti plac? dracu sa ma ia laughing iti zic sora si ma dau la tine laughing vezi ce se intampla daca nu dau pe la beserica,'nafura si cadelnita cu tot cu popa laughing, sper ca ti-am adus putin zambetul pe buze, mama mi-a zis ca astfel de oameni te face sa inebunesti doar cu o vorba, lasa-l draga si gaseste-ti un baiata care sa te aprecieze la adevarata ta valoare