| anonim_4396 a întrebat:

Buna,va rog frumos sa ma ajutati! Am o relatie cu un baiat de 3 ani, dar inainte sa fiu cu el, am fost cu varul lui, adica var mai indepartat, el a fost 1 barbat din viata mea.Eu aveam 16 ani si m-am lasat convinsa de el cu minciuni frumoase.Acum am 19 ani si vad viata altfel si imi dau seama de cat am gresit.Actualul meu prieten stia de ce s-a intamplat cu varul lui inca din a 2 a zi de relatie, si ma acceptat asa.El ma iubeste mult dar il doare ca nu a fost 1 din viata mea, si il doare ca a fost varul lui, dar eu il consider pe actualul 1 din viata mea deoarece il iubesc foarte mult, si ce s-a intamplat cu varul lui a fost o greseala.Acum un an m-a pus sa ii povestesc tot ce s-a intamplat intre mine si varul lui si i-am povestit, ma iertat si a spus ca o sa o luam de la zero[el era in Italia pe vremea aia pentru o luna]. Acum dupa un an s jumatate a inceput iar si mi-a spus ca inca il doare, ca el trebuie sa treaca cu capul in jos prin fata lu varul lui.Si pe mine ma doare situatia asta, deoarece eram mica si m-am lasat convinsa de vorbe frumoase.Si acum iar m-a pus sa ii povestesc tot trecutul meu su tot ce ii ascuns, dar de fapt nu ii ascund nimic.Din contra, de cand sunt cu el, am stat numai acasa.nu am iesit cu prietenele in oras,am iesit doar cu el, am fost cuminte, facebook nu am, niciun baiat nu are nr meu de telefon, nici macar colegii.Id-ul de mess e ceva de genul iubita lui si am scris numele.Toate astea sa fie fericit sa fiu cuminte pentru el, dar degeaba pentru ca ma judeca prea rau.Cum pot sa rezolv aceasta situatie, mi sa luat sa sufar, il iubesc cu adevarat, Va rog mult ajutati-ma! a fost o greseala dar o regret cu adevarat, si eu sufar dar incerc sa uit.Cum sa ma mai port cu el? credeti ca exista baietii care sa ma iubeasca pentru ceea ce sunt? sa nu ii pese de trecut cat timp cu el sunt sincera si cuminte!

Răspuns Câştigător
| asclepius a răspuns:

Deci deci. prietenu tau actual e cam "prost" scuza ma ca folosesc aceasta expresie dar daca i ai explicat ca a fost o greseala ca atunci erai mica si credula eu nu inteleg ce atata suferinta? ca trece cu capu in jos pe langa varsu? asta e problema lui de barbat jalnicstraight face nu a auzit de mandrie? eu nu mi am plecat niciodata capul in fata nimanui el de ce si l pleaca? ce sa spun ai fost cu varsu prima oara si ce? daca tu ai venit la el acum si il iubesti inseamna ca varsu este mult mai slab (din toate punctele de vedere) de cat el.si asta ar trebui sa l motiveze sa ridice capu chiar foarte sus straight face ca sufera? de ce sa sufere? atat timp cat persoana iubita este langa el? plus ca din ce mi ai zis tu aici este o fata foarte cumintestraight face asta inseamna ca esti chiar o " fata perfecta" pentru un baiat adevarat si nu pentru un golanstraight face deci daca prietenul asta al tau nu intelege ca e mai bun ca varsu atunci chiar este batut in capstraight face logic vorbind daca el crede ca ar trebui sa i fie rusine atunci e un mare natarau ca sa zic asa...acum gandeste te si tu ti ai cerut scuze ai regretat ce ai mai putea tu sa faci? sa faca el ce mai e de facut adica sa si recapete mandria si onoarea spune-i ca el este mai bun de asta esti acum langa el si nu langa varul lui arata i ca el este cel mai important pentru tine si ce a fost a fost si trebuie uitat

3 răspunsuri:
| asclepius a răspuns:

Ah scuze ca am folosit de cam multe ori prost nu ma puteam abitine I don't want to see

| asclepius a răspuns:

Sa ii spui tot ce ti am zis ca iti pare rau ca a fost o greseala si toate cele, daca nu va intelege e o cauza pierdutaoh go on si inseamna ca chiar nu tine la tine daca nu te crede si nu poate trece pestestraight face

| asclepius a răspuns:

Pai si nu s a saturat?straight face ii place sa se certe sau cum? daca tu ii amintesti mereu cat de mult il iubesti, ce il face pe el sa se intoarca mereu in trecut?straight face poate aflii si daca nu gasesti nici un raspuns poate fi doar un pretext, adica gandeste-te el cat te iubeste?oh go on oricum tu pari a fi o fata buna, asa ca gandeste-te de 2 ori si vezi daca merita sa te certi mereu pentru nimicstraight face, daca stii ca tine cu adevarat la tine, atunci ai grija de el si daca o singura data aduce aminte de asta, disparistraight facedu-te in alta camera, in baie...scapa de el, cum se va simti? se va simti foarte "bine" si nu va mai aduce altadata vorba de asa ceva ( sa speram) dar daca o va mai face nu ezita sa repeti gestul daca o va face de mai mult de 3 ori..atunci e cam naspix...nu cred ca e prea normal:-
?