| anonim_4396 a întrebat:

Buna,va rog frumos sa ma ajutati! Am o relatie cu un baiat de 3 ani, dar inainte sa fiu cu el, am fost cu varul lui, adica var mai indepartat, el a fost 1 barbat din viata mea.Eu aveam 16 ani si m-am lasat convinsa de el cu minciuni frumoase.Acum am 19 ani si vad viata altfel si imi dau seama de cat am gresit.Actualul meu prieten stia de ce s-a intamplat cu varul lui inca din a 2 a zi de relatie, si ma acceptat asa.El ma iubeste mult dar il doare ca nu a fost 1 din viata mea, si il doare ca a fost varul lui, dar eu il consider pe actualul 1 din viata mea deoarece il iubesc foarte mult, si ce s-a intamplat cu varul lui a fost o greseala.Acum un an m-a pus sa ii povestesc tot ce s-a intamplat intre mine si varul lui si i-am povestit, ma iertat si a spus ca o sa o luam de la zero[el era in Italia pe vremea aia pentru o luna]. Acum dupa un an s jumatate a inceput iar si mi-a spus ca inca il doare, ca el trebuie sa treaca cu capul in jos prin fata lu varul lui.Si pe mine ma doare situatia asta, deoarece eram mica si m-am lasat convinsa de vorbe frumoase.Si acum iar m-a pus sa ii povestesc tot trecutul meu su tot ce ii ascuns, dar de fapt nu ii ascund nimic.Din contra, de cand sunt cu el, am stat numai acasa.nu am iesit cu prietenele in oras,am iesit doar cu el, am fost cuminte, facebook nu am, niciun baiat nu are nr meu de telefon, nici macar colegii.Id-ul de mess e ceva de genul iubita lui si am scris numele.Toate astea sa fie fericit sa fiu cuminte pentru el, dar degeaba pentru ca ma judeca prea rau.Cum pot sa rezolv aceasta situatie, mi sa luat sa sufar, il iubesc cu adevarat, Va rog mult ajutati-ma! a fost o greseala dar o regret cu adevarat, si eu sufar dar incerc sa uit.Cum sa ma mai port cu el?

Răspuns Câştigător
| Andutsssaaaa a răspuns:

Dar el te iubeste si tu il iubesti! Ce conteaza atat de mult daca nu a fost el primul, asta e ai fost mica si te-a prostit desi nu erai constienta atunci de asta.Asa sunt unii baieti din ziua de azi te prostesc si tu le cazi in plasa, iar mai apoi regreti.De aceea trebuie sa alegi cu multa grija pe cine vrei sa iubesti si cu cine vrei sa ramai toata viata.Si daca tu si prietenul tau va iubiti atat de mult, nu rascoliti trecutul, lasa-ti ranile sa se vindece si traiti in prezent, fi-ti voi si iubitiva mult.Nu ar trebui sa iti fie rusine pentru cine esti si ce ai facut pentru ca toate se uita si esti o persoana speciala la fel cu si prietenul tau te considera.Si daca te iubeste atat de mult te iubeste si daca nu esti virgina!kiss

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru Andutsssaaaa):

Ms mult :*:*

| Andutsssaaaa a răspuns (pentru preacopilapentruvarstaei):

Nu ai pentru ce, draga.Bafta in continuarea relatiei ca sa va tina multkiss

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru Andutsssaaaa):

Off si maine se asteapta sa ii pov tottrecutul meu, dar nu am ce ii povesti pentru ca am fost cuminte, numai in casa am stat! si iar o sa imi spuna ca il mint exact ca anul trecut! si i-am tot demonstrat k poate avea incredere in mine

7 răspunsuri:
| marialungu a răspuns:

Incearca sa-l faci sa te iubaeasca din ce in ce mai mult, sa nu poata sa respire fara tine, unii baieti depinde de caracter, te iubesc si vor mai mult sa te convinga daca sunt gelosi si te vad ca nu i mai pasa de ei, si daca nu i bagi in seama se baga ei daca te iubesc, altii sufera mult, sunt sfaturi prin reviste pe google, sfatul meu e sa fii mai romantica, ca sa uite de trecutul tau, sa te beasca pesntru ceea ce esti nu ceea ce ai fost, fa i un cadou, aminteste i de amintiri frumoase, da i o poza in forma de inima daca poti cu voi doi, sunt multe de genul asta, succes

| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

Mi-e atat de greu ca se intampla asta dp 3 ani, si eu i-am povestit inca de la inceput, si acum vrea sa ii povestesc eu tot ce ii ascund, dar nu am nimic de ascuns, el stie totul dspre mine.Am fost mereu cuminte! dar el ma judeca prea rau pentru aceasta greseala

| zaicika a răspuns:

Din spusele tale...eu cred ca te comporti ft bine cu el, asta el deamu sa te creada..shi sa aiba incerdere in tine...dar iti dau un sfat:sa nul minti niciodata ca daca pierde increderea ta, ft greu ai so porti recuperea sau chiar poate delok..shi sa se ajunga la despartie Sper rs meu sati ajute.Succese!

| preacopilapentruvarstaei a răspuns (pentru zaicika):

Nu il mint am fost mereu cuminte cu el, dar nu poate avea incredere in mine pentru ca zice ca nu a fost 1. Si el considerea ca nu este asa important pentru mine, dar din contra el este lumina ochilor mei