| amcontfloricica a întrebat:

Vara trecuta am avut o relatie cu un barbat mai mare decat mine cu 18 ani. Diferenta de varsta nu s-a simtit...era o relatie normala, frumoasa si imi oferea siguranta. Avea un suflet cald si asta m-a facut sa ma apropi de el. Curand acesta a prezentat dezinteres fata de mine si ne-am despartit in octombrie. Mereu mi-a fost gandul la el. Insa, in februarie m-a cautat cerandu-si iertare..acum vorbim regulat si oarecum avem grija unul de altul. Credeti ca mai e iubire intre noi?

5 răspunsuri:
| Kitty a răspuns:

Nu, nu cred. S-a indepartat pentru ca si-a dat seama ca nu este chiar o relatie potrivita datorita varstei.

| corbulalbrosu a răspuns:

Diferenta de varsta este mult prea mare pentru a permite ca relatia actuala sa se stabilizeze si relatia sa se transforme in timp intr-un cuplu stabil si cu viitor. Insa daca va simtiti bine unul in compania celuilalt puteti continua relatia sub forma unei prietenii fara beneficii/pretentii pana in momentul in care de comun acord sa incetati relatia. Multa fericire si satisfactii!

| Emilian65 a răspuns:

La o diferenta asa de mare de varsta, nu este iubire din partea lui, este mai mult dorinta lui de a face sex cu tine.

| UnBroken2016 a răspuns:

Vine vara, are si el nevoie de prospatura care sa tina pasul cu el.

Ps. Nu a fost niciodata iubire intre voi. Cat de naiva trebuie sa fii.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Cred ca omul tau nu mai are parte de alta pasarica si vine la tine. ca doar " are loc de buna ziua", si el stie asta, stai linistita. Fa-i jocul si incurca-te iarasi