| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Am 19 ani și ceva mă apasă foarte tare pe suflet de când am împlinit 18 ani. Eu am refuzat multe fete de 13, 14, 15, 16 ani frumoase, care m-au placut ca iubit și având în vedere nu am vrut să mă implic într-o relație cu fetele respective din cauza că este o vârstă mare între mine și fetele respective și decât să mă implic într-o relație cu ele și lumea să mă facă pedofil și corupator de minori, eu știu chestia asta că un băiat de 19 ani nu are voie să intre într-o relație cu fete mai mici. Eu am cautat fete de 18 ani, 19 ani și 20 de ani și am găsit foarte multe și problema cu fetele astea de la 18 ani în sus nu vor să vorbească cu mine și prin mesaje mă lasă în seen și unele îmi vorbesc urât și mă refuză și mă doare foarte tare, nu știu ce sunt cu fetele astea de la 18 ani în sus fata de fetele astea de la 13 ani în sus până in 16 ani. Menționez că fetele erau dezvoltate bine pentru vârsta lor astea de la 13 ani până la 16 ani și mă doare sufletul că nu pot fi cu fetele astea și cu fetele astea de la 18 ani în sus nu am șanse cum am cu astea de la 13 ani în sus. Îmi doresc mult să am o iubita, mereu văd mulți prieteni de ai mei care au iubite, m-au întrebat niște prieteni, tu nu ai iubită mă, eu am zis că nu am, nu am noroc in dragoste și mă doare foarte tare, am încerca să îmi fac iubită și nu reușesc.

Ajutați-mă vă rog frumos! Sunt distrus crying(

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inainte sa plangi trebuie sa intelegi un lucru.
Maturitatea baietilor si fetelor, de la aceeasi varsta, e complet diferita.
Fetele, de obicei, sunt mai mature in gandire cam cu 3 ani, fata de varsta pe care o au.Adica aceste fete de 18, 19 sau 20 de ani, au maturitatea unor femei de 21, 22 si 23 de ani.E varsta la care cele mai multe cauta sa-si faca o familie, sa-si intemeieze un camin, se pregatesc sa devina mame....foarte departe de ceea ce vrei tu, nu-i asa?
Baietii, pe de alta parte se maturizeaza mai greu, ei sunt cam cu 3 ani mai copilandri decat varsta lor biologica.
Cu alte cuvinte, tu care ai 19 ani biologici, se presupune ca ai avea maturitatea unuia de 16 ani.
Nu e o regula,dar poate chiar esti mai copilaros,mai naivut,gandurile tale alearga la seri de distractie,la relaxare in doi, nu neaparat la intemeierea unei familii, asa, deodata!
De asta ti se potrivesc mai mult copilele de 13, 14 si 15 ani, ele gandesc cu mintea unora care au 16, 17 sau 18 ani,intelegi?
Nu te necaji,solutia exista si nu e cine stie ce mare filozofie.
Vei investi in dezvoltatrea personala,vei cauta sa fii cel mai bun in indiferent ce domeniu-ceva care iti place cu adevarat- si te vei trezi inconjurat de fete si baieti cu aceleasi pasiuni,iar de acolo poti alege,pentru ca nu se stie de unde sare iepurele,nu?
Lasa deoparte autocompatimirea,gandeste,fa-ti un plan simplu si treci la treaba.
Pentru ca daca stai pur si simplu si astepti ca aceste fete sa cresca,vei ramane in urma.Ele se vor dezvolta, se vor maturiza si vor inceta sa te mai "vada", vor cauta baieti maturi...
Asa ca unica ta solutie e sa investesti in tine, fara compromisuri.
Schimbarea va fi uimitoare, pana si pentru tine!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Copiii de 13-16 ani nu au minte. Nu ca dupa ar avea cu mult mai multa, dar sunt suficient de dezvoltate cat sa stie ca nu le mai pacalesti din 2 vorbe.

| Ka0ru a răspuns:

E scarbos sa zici de fetite de 13 ani ca sunt dezvoltate si ca iti pare rau, ce ma, daca nu era lege te atingeai de ele? Nu ai sanse cu astea de 18 ani pentru ca probabil nu esti interesant pentru ele, nu ai un hobby, nu ai nimic special si au vazut ca nu esti de ele. Si alea mai mici saracele nu stiau mai bine si pareai tu ala mai matur si misterios, de aia te placeau.
Fa si tu altceva in afara de a-ti dori o gagica, ca apare ea candva.