| Adriancr77 a întrebat:

Am o relatie cu prietena mea de aproximativ 2 ani jumate! Eu am 21 ea 19! Pe la 6 luni de relatie m-am hotarat sa port o discutie cu ea pe subiectul sex (ea fiind virgina) ceea ce a fost o foarte mare dezamagire pentru ea, gandindu-se ca ma grabesc sau poate sta cu teama ca daca as face asta cu ea apoi as parasi-o! Bun, mi-am dat seama ca poate chiar m-am grabit cu ea ( este o fata foarte cuminte cu bun simt dar si foarte pudica adica daca port cu ea discutiii intime observ ca nu prea ii place) am hotarat sa mai astept si sa ii arat ca nu urmaresc doar asta la ea ci ca tin foarte mult la ea si o iubesc...i-am castigat increderea..in momentul de fata ne iubim foarte mult, tinem unul la altul, dar in continuare cand incerc sa aduc in discutie tema sex ea da inapoi ....nustiu ce sa mai fac...am asteptat 2 ani doar sa-i arat ca o respect si ca sunt de incredere dar nu stiu cum sa o conving...am inceput sa ma gandesc ca e vina mea poate nu fac eu ceva bine... uneori mi-e rusine de mine ca nu am reusit asta in 2 ani jumate de relatie iar unii baieti mar descrie pampalau sau mai nu stiu cum... ceea ce nu e adevarat adica am mai avut relatii am ajuns la sex, nu st incepator dar in situatia asta nu stiu ce sa mai cred! Mentiinez inca odata ne iubim! Va rog ajutati-ma si fara rautati.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cautati impreuna aici si pe net cat mai multe despre Pettin si incepeti sa faceti, eventual in semiobscuritate, daca ea e atat de pudica. Poate e crescuta in ignoranta si sub amenintarea cu cine stie ce pedeapsa daca incepe viata sexuala inainte de casatorie, dar aceasta varianta, si mai ales si fara Pettting, o predispune pe ea la niste riscuri si consecinte negative in plan relational, pentru ca oamenii sunt foarte diferiti, mai ales dinamica relatiilor intime, si ar fi pacat ca, practic, ea, "cuminte si ascultatoare" sa isi riste bucuriile si satisfactiile normale pe care le-ar putea avea in mod firesc. Trebuie sa cititi, sa intelegeti ca placerea si orgasmul se pot obtine si cu pastrarea virginitatii, prin practicarea Petting-ului si a sexului manual - adica stimularea ei clitoridiana preponderent, ca la tine e mai usor.
Eventual mai poti citi si la mine la raspunsuri, ceva mai in urma, cand am raspuns la cum se incepe viata sexuala.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand doarme te pui pe treaba

| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca fata este crescuta pe stil vechi Adica nu face sex inainte de casatorie.Imi place de tine ca ai avut foarte multa rabdare.Pentru ca tii foarte mult la ea, din cate spui. Daca tot nu vrea si esti dornic de sex va trebui sa te impui putin.La modul cat mai politicos. Daca tot nu vrea mi-e teama ca ea va ramane fata mare(virgina) la varsta ei. Oricum, o discutie cat mai serioasa este necesara.Succes!

| mihai69 a răspuns:

Păi e simplu: Vă însurați și gata. În noaptea nunții vei constata că de fapt e transsexual.
rolling on the floor

| Emilian65 a răspuns:

Nu fota sexul ca altfel o pierzi si ai sa plangi dupa ea.

| Adriancr77 explică:

Nu nu e genu sa faca dragoste in noaptea nuntii dar nu stiu ii e un pic team sa nu o doara sau nustiu...cred ca are o teama anume!

| Adriancr77 explică:

Nu nu e genu sa faca dragoste in noaptea nuntii dar nu stiu ii e un pic teama sa nu o doara sau nustiu...cred ca are o teama anume!

| e1xtz a răspuns (pentru Adriancr77):

Imi pare rau sa par rautacios...dar da, esti un pampalau care la 20 de ani a stat dupa o fatuca 2 ani si jumatate pentru o activitate fireasca, care da, dupa aproximativ 6 luni era normal sa aiba loc.

Cel mai tare o sa fie, ca probabil o sa te saturi tu pana la urma, sau iti da ea viteza(nu mai conteaza), si la o luna si-o trage cu primul venit.

De ajutat nu are cum sa te ajute cineva aici orice ti-ar spune.

| Drolja a răspuns (pentru e1xtz):

Da.