| Canalaş_Criss_1996 a întrebat:

Am o relatie de 1 an jumate,problema e ca ai lui nu ma accepta pentru ca sunt tiganca,noi ne iubim,nu sunt ca ultimii tigani:am caracter stiu sa vorbesc frumos,sunt imbracata frumos mereu eleganta,chiar nu arat a tiganca si toata familia mea e asa,sunt tiganca dupa bunici,dar acest lucru imi creaza mari probleme,nu stiu cum sa fac sa ii conving ca nu conteaza etnia ci faptul ca fiul lor e fericit langa mine si ne iubim ajutati-ma va rog!
Va rog seriozitate si fara jigniri, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Ceva123 a răspuns:

Cunosc o prietena in aceeasi situatie ca tine si imi pare rau.
La ea baiatul e si e semi romm nu in totalitate.
O sa-ti spun ce i-am zis si ei.(ca sa-i spuna lui)
Vorbeste cu parintii lui arata-i ca esti o fata de calitate.Arata-le ca nu cedezi si ti mult la baiatul lor.
Astfel ei vor lasa prejudecatile astea si vor accepta...mai greu dar tot o sa o faca.
Succes!

12 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fa ceea ce nu fac majoritatea femeilor din etnia ta!---studiaza, fa o facultate, construieste-ti o cariera profesionala de care, pana si tu ai fi mandra! Fa-o pentru tine, in primul rand!

| Aasdfghj a răspuns:

Nasoala situatia. Ai fost sa te cunoasca? Sau au auzit lucrul asta si au luat-o razna?

| AFR81 a răspuns:

Au idei fixe, prestabilite. Nu prea ai ce face. Poate cu timpul, vazand ca relatia voastra "persista", vor intelege si vor lasa de la ei. Sincer, tiganii au o lumina proasta, nici mie nu mi-ar placea o tiganca pentru mine sau pentru fiul meu, doar ca, nu as fi de acord cu o tiganca in adevaratul sens al cuvantului, una care sa arate si sa se comporte "autentic" sa zic asa. Daca tu esti asa cum zici, si tind sa cred asta, atunci pentru mine n-ar fi nicio problema. Treaba e ca nu eu decid, ci parintii lui. Dupa cum ti-am zis, trebuie ca ceva sa vina de la ei, sa se schimbe, asta bineinteles, dupa ce voi ati incercat toate caile posibile de a-i convinge. Fara voia lor, relatia o puteti pastra, dar daca vreti sa "materializati", rezultand o casatorie, atunci ar fi aproape imposibil.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna Cristinica, nu etnia contează, ci sufletul tău, calitătile tale astea sunt de căutat, nu ca esti tigancă sau țărancă sau ce oi fii, astea sunt răutăile oamenilor care eticheteaza omul din start, aia e asa aia e tigancă etc, astea sunt răutăti, tu ca persoană ca om cum esti? Ce calitati ai? Ti le stii? Restul ce zic altii te doare n spate. Citi ani ai? Multă sanatate.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Buna, lasa-i pe parintii lui nu ii lua in seama pentru ca sunt rasisti...ai dreptate etnia nu conteaza si voi ramaneti impreuna indiferet de situatie daca va iubiti.

P.S. dale timp sa te cunoasca si poate o sa te accepte

| SkyPilot a răspuns:

Tu trebuie sa le arati ca esti o fata de calitate prin felul in care vorbesti si te porti. Convingerea trebuie sa o faca baiatul daca vrea sa nu te piarda.

Răspuns utilizator avertizat
| Canalaş_Criss_1996 explică:

El ma iubeste, si ne iubim nu se pune problema ca el sa se desparta de mine pentru ai lui, insa nici nu as vrea ca sa ii despart si sa imi poarte mie ranchiuna ca i-am despartit.

| Canalaş_Criss_1996 explică:

Multumesc din suflet pentru incurajari!

| Canalaş_Criss_1996 explică:

Eu am 19 ani iar el 21, am rugat fara jigniri asa ca cei care au chef de vorbe urate ii rog frumos sa nu comenteze la intrebarea mea deoarece nu imi place! multumesc pentru intelegere

| danielaioana2 a răspuns:

Nu parerea lor conteaza. Sunt.multe cazuri ca al tau. Important e sa va. iubiti voi si sa fiti fericiti ca fiul lor cu tine se insoara nu cu ei. Asa ca... Nu prea e bine sa.ii bagi in seama. Asa e mentalitatea unora.