| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa aflu parerea ta. Nustiu ce sa fac deacum de 3 luni si ceva ma intilnesc cu un baiat, dar a plecat cu invatatura deacum vreo jumate de luna. Noi tinem legatura dar nu stiu de ce am impresie ca cind vine no sa-mi mai placa de el asa cum imi placea.Nustiu cum sa procedez, parca imi place de el ii scriu mesaje dar...Si inaca un baiat cu care m-am intilnit imi spune ca l-a vazut cu alta, dar nu cred si nici nu vreau sa-l intreb. Dar dintr-o parte poate sa ma amageasca dar el are prietena si ce folos are din asta. Nustiu ce sa fac.

2 răspunsuri:
| iasmina0archie0fan a răspuns:

Hey, nu ai de unde sa stii daca chiar a fost cu altcineva. Parerea mea e ca trebuie sa fi sincera cu el si in primul rand cu tine. Gandeste-te bine daca chiar il placi? Scrie pe o foaie tot ce iti place la el/tot ce nu iti place la el, cum ti-ai dori sa fie pe viitor si ce ai dori sa faceti impreuna. Aceste lucruri te vor ajuta sa te decizi mult mai usor in privinta lui.

| Alexandra_7864 a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa ce spne lumea pentru ca o sa ai ft multe neplaceri la un moment dat. discutati deshis si spuneti lucrurilor pe fata fara jena.sntem totusi adolescenti inca:p