| allison20 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de menstruatie. Mi-a tinut 2 zile si inca cateva ore iar dupa aceea s-a oprit. Nu mi-a intarziat, a venit cand trebuia. Sangele era de culoare normala, fara cheaguri. Mentionez ca sex neprotejat nu am facut iar dupa fiecare contact am verificat prezervativul ca sa nu fie rupt ori spart. Intrebarea mea este: de ce mi-a tinut sangerarea numai 2 zile? E posibil sa fie vreo boala?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi o dereglare hormonală; depinde şi dacă sângerarea a fost abundentă sau medie ( la fel ca în lunile anterioare ).

De asemenea, e posibil să revină peste 1-2 zile...

O menstruaţie "normală" durează între 3-7 zile cu o sângerare medie.

Şi sper că ai socotit ca PRIMĂ zi cea în care au apărut PRIMELE semne/urme/pete de sânge, chiar dacă au fost puţine, sau chiar dacă a început după-masa ori seara...

Dacă situaţia s-a întâmplat DOAR luna asta, atunci NU e o problemă, e posibil ca luna următoare să se "compenseze" şi să ţină mai mult.

Dacă situaţia s-a mai repetat şi în lunile anterioare ( sau se va repeta în cele ce urmează ), atunci se IMPUNE un control ginecologic.

Dacă a fost aşa DOAR luna asta, atunci e OK.

Toate cele bune.

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Nu cred, probabil ai dereglari hormonale.

| mona a răspuns:

Nu cred ca este o problema, important e ca ti-a venit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga, nu iti fa probleme.Menstruatia,depinde de organism, in mare parte dar si de conjunctura in care te afli.Fii linistita si bucuroasa ca a venit.Mult noroc.

| mickidutza a răspuns:

Nu te teme. menstruatia la unele vine regulat, dar tine intre 2 si 8 zile. deci nu te temewinking

| MetalheadSatan666 a răspuns:

Nu,nu cred.

| Capatina_Bogdan_1997 a răspuns:

Nu nu are treaba totusi consulta un specialist sa fi sigura

| DiDixxx a răspuns:

Nuuu!
Si eu am perioade cand imi vine 2 zile, dar urmatoarea luna ma tine 6-7 zile :*
Depinde de organism!
Si ca sa nu fi speriata consulta un medic :* pup!