| croissant a întrebat:

Bună ziua, de aproximativ o lună sunt mutată la iubitul meu. Mă deranjează faptul că este foarte dezordonat. Când sunt în casă fac curat dar când plec, găsesc casa cu susul în jos... nu mai pot așa... mă deranjeaza că nu contribuie cu nimic la curățenie. Gătește și atât! Restul le fac doar eu. Este normal? Deja mă simt ca o menajeră...

Răspuns Câştigător
| anonimuIl a răspuns:

Este NORMAL comportamentul lui și își spun de ce - așa se purta în casă când locuia singur și la fel se comportă acum.

El NU se va obișnui cu locuința aranjată decât când se va ÎNSURA și nevasta îi va spune - IEȘI AFARĂ NENOROCITULE DACĂ NU ȘTII SĂ TE PORȚI CA UN OM CIVILIZAT!

Nu contează că e casa lui și mobila lui - se SCHIMBĂ imediat bărbatul când nevasta i-a spus asta.

ATENȚIE MARE - nu compara pentru un bărbat NEVASTA lui cu BOARFELE de tip - FUTELNIȚĂ - care se mută la el și el le ține în casa lui cât timp le f--- pe alea - 1 săptămână sau 1 lună sau 3 luni.

10 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

E normal ceea ce decizi tu ca e normal (nu ce-ti spun altii), iar daca nu ti se pare ca e normal, pleci.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! De fetele care au parte de iubiti care nici nu gatesc, ce sa mai zicem... Da, e nasol dar partea buna e ca nu e genul ala de tip care asteapta ca iubita lui sa faca totul in timp ce el se uita la meci, cu berea in mana. Incearca sa il implici putin cate putin si la curatenie. De exemplu sa stranga vasele si tu sa le speli, si faceti cu randul, ori sa aspire si tu sa stergi praful. Daca faceti ca lucrurile aceastea sa fie si distractive impreuna, eu cred ca sunt sanse sa devina ceva placut, pentru ca o faceti amandoi. Vorbeste cu el despre ce te deranjeaza.

| croissant explică (pentru Aasdfghj):

Nu îmi dă voie sa spăl vase că risipesc apa, are mașină de spălat vase, nu îmi dă voie sa șterg praful că cică se împrăștie praful, nu pot da nici cu mătura că cică robotelul lui face mai bine. Nu pot sa fac nimic în casa asta!

| Aasdfghj a răspuns (pentru croissant):

Nu inteleg, tehnologia face treaba in locul vostru si tot e mizerie? Ori tu vrei sa faci curat cu mainile tale si aici e problema?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vorbeste cu el, arata-i cateva greseli clare, si roaga-l sa "nu mai lase aia..." sau ce prostii face.
Daca ii spui frumos, exact ce greseste, probabil va fi mai atent.
Daca nu... Relatia nu va tine mult big grin

| haileewatson a răspuns:

E prost crescut de parintii lui puturosi. Trebuie sa vorbesti cu el sa ii explici si sa-l inveti ce trebuie sa faca...

| Negoiu a răspuns:

Nu, nu-i normal! Probabil așa a fost învățat de mămica lui. Vorbește cu el, 100% nu o să-l schimbi dar poate în aduci în "parametri" acceptabili. Asta numai tu poți hotărî, dar într-o relație ambii parteneri au drepturi egale nu poate deveni unul "sluga" din oricare punct de vedere, celuilalt!

| Gândesclarece a răspuns:

Nu este normal, dar ce sa faci dacă asa este învățat ca acasă. Vorbește cu el și pune l la punct!

| Raspundebine1 a răspuns:

Din spusele de mai sus am inteles ca esti varsator si el e posibil sa fie leu sau fecioara. Trebuie sa gasiti un compromis pentru ca asa e cu leii si feciaorele

| croissant explică (pentru Raspundebine1):

Nu, eu sunt in zodia fecioara iar el săgetător

| anonimuIl a răspuns (pentru croissant):

Este NORMAL comportamentul lui și își spun de ce - așa se purta în casă când locuia singur și la fel se comportă acum.

El NU se va obișnui cu locuința aranjată decât când se va ÎNSURA și nevasta îi va spune - IEȘI AFARĂ NENOROCITULE DACĂ NU ȘTII SĂ TE PORȚI CA UN OM CIVILIZAT!

Nu contează că e casa lui și mobila lui - se SCHIMBĂ imediat bărbatul când nevasta i-a spus asta.

ATENȚIE MARE - nu compara pentru un bărbat NEVASTA lui cu BOARFELE de tip - FUTELNIȚĂ - care se mută la el și el le ține în casa lui cât timp le f--- pe alea - 1 săptămână sau 1 lună sau 3 luni.