| Mihaiut a întrebat:

Iubita mea a inceput sa ia anticonceptionale Yasmin acum 10 zile. A luat prima pilula in prima zi de ciclu..Ciclul a tinut-o 4 zile. AApoi ii curge cate putin cand facem sex...In fiecare zi se intampla acelasi lucru..Stie careva de la ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| mirelushhh a răspuns:

Salve! Scurgerile ar putea fi de la anticonceptionale asa cum ar putea fi si de la vreun chist. Sper ca a fost la un medic inainte sa ia pastilele daca nu ar face bine sa se duca la un control ginecologic(oricum si pe prospect scrie ca ar putea avea sangerari de la anticonceptionale, iar din cate stiu eu Yasmin sunt cele mai puternice de aceea trebuie un control ginecologic inainte de a lua pastilele-in functie de organism medicul iti prescrie anticonceptionalele adecvate)
Sper ca ti-am fost de ajutor

| Mihaiut explică (pentru mirelushhh):

Pai pastilele nu le-a luat cu acordul mediculuisad... Lea luat asa.....Se pare ca acum are niste scurgeri de culoare galbena foarte urat mirositoare ce este aceasta?

| mirelushhh a răspuns (pentru Mihaiut):

Aceste "surgeri", la femei, sunt normale, doar ca, daca sunt urat mirositoare poate avea o infectie(urinara din cate stiu eu). Parerea mea este ca ar trebui sa consulte un medic ginecolog, iar medicul o sa-i dea cu siguranta niste pastile sau un unguent pentru scurgerile respective.

| termanEmil a răspuns:

Du-te la medic

| Piciu_8167 a răspuns:

Da. s-ar putea sa aiba un himen elastic iar tu sa nu o fi dizvirginat complet... unele fete au himenul mai elastic si rezistent si nu se rupe asa usor