| croissant a întrebat:

pana acum am avut 3 relatii esuate,la fiecare relatie terminata am avut o alta relatie,insa acum cateva luni am terminat o relatie si ma simt singura... Nu vreau sa intru intr-o relatie doar de dragul de a intra intr-o relatie, am incercat si asta si nu a functionat. Voi ce ma sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Te arunci prea repede. Aşteaptă să cunoşti omul de lângă tine, să vezi dacă poţi să ai încredere, dacă te poţi baza pe el, dacă îşi respectă promisiunile, cu alte cuvinte - vezi dacă într-adevăr merită şi apoi implică-te.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zi-mi si mie de ce a fost o relatie esuata?
ce nu isi convenea de la el? ce pretenti aveai? pe bune sti ce vrei oare?

| sofisis a răspuns:

In primul rand inceteaza sa consideri o relatie incheiata..esuata. Nu sunt deloc sinonime. Orice relatie are un inceput, un parcurs si un sfarsit. Nimic nu e etern. Trebuie sa inveti din experientele cu care te confrunti si sa incerci sa corectezi greseli facute in trecut.
Niciodata nu e buna ideea cu indragosteala pe banda rulanta. Adica sa iesi dintr-o relatie si sa intrii imediat in alta.
Bucura-te si tu de viata de burlacita. Viata aia in care nu te pistoneaza nimeni la cap, in care nu te intreaba unde te duci, cu cine si de ce, aia in care poti sa pleci la 12 noaptea la mare si sa mai vii acasa peste 3 zile, aia in care poti merge de luni pana luni in club, aia in care ti-o tragi cu unul doar pentru ca iti place freza lui.
De ce naiba nu ai vrea sa traiesti toate lucrurile astea? De ce sa iti amarasti viata concentrandu-te pe ce nu ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca stai si ii schimbi ca pe soseste si nu stai sa ii cunosti inainte, mda, cred si eu ca nu dureaza.