| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca e o intrebare cam banala dar nu stiu care ar fi sansele. Intr-o seara am fost la prietena mea si inainte sa plec de acasa am bagat mana in pantaloni si m-am murdarit de lichid seminal. Fiindca ma grabeam m-am sters pe mana cu un servetel si am plecat. Trecuse aproximativ o ora si era si frig afara, mana se uscase si am atins vaginul ei cu acea mana. Era in prima zi dupa menstruatie si ea este virgina. Ar fi vreo sansa sa fi ramas spermatozoizi acolo?

7 răspunsuri:
| MinionDodo a răspuns:

Daa exista sanse! Ai grija! FUGI.

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a fi ramas "in viata" vreun spermatozoid este EXCLUSA. De asemenea, probabilitatea de a se putea forma o sarcina in prima zi de dupa menstruatie (era important de precizat a cata zi a ciclului) este la fel de imfima/mica chiar si in cazul in care in vagin ajunge sperma. In consecinta posibilitatea de a se forma o sarcina este exclusa in totalitate. Spre binele vostru nu ar strica sa fiti mult mai responsabili cand va jucati cu "pasarica" fiindca se poate termina cu dureri.....de cap. "D

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu este posibil sa ramana gravida.

| pedro99 a răspuns (pentru Emilian65):

Din ce motive? am uitat sa mentionez ca am atins interiorul vaginului, nu in afara.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil ca intrebarle astea banale vin din cauza ingrijorarilor tale. Nici daca ai fi ejeculat pe vaginul ei n-ar fi ramas insarcinata, dar in situatia spusa de tine?! laughing

| dinutu98 a răspuns:

Salut. aceasta varianta este exclusa deoarece nu are cum sa ramana insarcnata daca nu ai introdus penisul in vagin ai nu ai ejaculat acolo. altfel toate variantele sunt excluse

| Munteanu_Ilie_1954 a răspuns:

E ceva normal.te-ai excitat linga ea si de placere a inceput sa-ti curga