| Cristinaionescu123 a întrebat:

Sunt virgina. Am un iubit și acum 3 zile, mi-a introdus degetul in vagin ( nu stiu exact câți cm ), nu mi-a curs nici pic de sânge, și ma durea doar când apasă ( el spune ca ma durea pentru ca atingea pereții ). Sunt foarte panicata deoarece nu stiu dacă se poate dezvirgina in modul asta și care este concluzia in acest subiect. Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Virginitatea se pierde doar in momentul in care in vagin este introdus un penis real/adevarat al unui baiat/barbat, deci reiese ca acest lucru se produce doar in momentul intretinerii primului contact sexual real cel denumit de fapt; sex de dezvirginare. Dezvrginarea nu se produce in cazul introducerii degetului, sau a altor obiecte cum ar fi de exemplu un penis artificial. Printr-o masturbare neatenta sau prin folosirea unor obiecte sau jucarii sexuale supradimenonate se poate leza, deteriora sau rupe pielita care formeaza himenul, sa se produca sangerari si acest lucru sa produca asa numita "DEFLORARE" care insa de fapt este cu totul altceva si se poate produce si din alte motive fara a avea vreo legatura cu actul sexual. In consecinta poti sa te/sa fii masturbata fara teama/ingrijorare fiindca vei ramane virgina in continuare. Spor la lucru si multa sanatate!

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dezvirvinarea se poate face numai daca ai facut sex cu un baiat. In cazul tau, daca el a introdus degetul si a fortat himenul si nu ti-a curs sange, cu siguranta ca ai ramas virgina.

| vocea a răspuns:

Dezvirginare inseamna sa fai sex cu iubitul tau, poti sa iti bagi orice in vagin daca nu este sex tot virgina esti.

| Cristinaionescu123 explică (pentru vocea):

Nu chiar orice pentru ca ma gandesc ca pana la urma himenul se rupe

| DanFunie a răspuns:

Mda... nu te-ai dezvirginat daca partenerul ti-a bagat in vagin doar degetul. ca sa te dezvirginezi trebuie sa-ti bage penisul, e logic ma big grin

| suntetiprosti a răspuns:

Pai ati facut contact sexual deci eu zic sa astepti barza in liniste