| WalkerAW a întrebat:

Buna ziua tuturor!
Am o mare problema:Este o fata la mine in clasa.Mie imi place de ea,dar nu cred ca ei ii place de mine.
Sa va zic ce face:Isi face selfi-uri cu telefonul meu(sta in banca cu mine),sa mult de vorba cu mine la telefon,la fel si in clasa,la fiecare gluma pe care o zic rade...
In orice caz,nu stiu daca ii place de mine. Daca ii zic direct, poate se supara si o pierd, daca ii zic mai tarziu risc sa o pierd...
Nu asta e marea problema:fata invata foarte bine(ara numai de 10), si mi-e frica ca daca va fi in relatie cu mine notele ei vor scadea...

VA ROG MULT SA MA AJUTATI.
PS:sunt in clasa a7-a si fata sta in Ipotesti, iar eu in mijlocul Sucevai.

Răspuns Câştigător
| StGaLLa a răspuns:

Pai eu ati recomand ceva spontan sa o intrebii sigur poate vei inchide dupa ce ai vazut asta da sa o luam altfel. Fetelor de obicei le place sa fie ele luate in atentie sa fie barbatu primul si fetele cauta barbati tupeisti nu amortiti. Daca o intrebii nu sar supara din simplu fat sa se supere ca o placi ca o admiri ca e frumoasa etc, etc adica pe bune. Si notele nu ar scadea ca poti foarte usor sa inveti cu ea you know eu invata si repete si tu la fel poate si notele tale ar creste daca zic si eu poate nu esti de 10 poate 9 lucartai impreuna si asa stati si aproape si va cunoasteti, capatati experienta aman doi alea alea. O sa regerti ziua in care poate nu ai intrebat prin simplu fapt ca nu ai incercat nu o sa dea fulgeru in tine daca intrebi si nu vine ISIS ca ai intrebat o fata de clasa a 7a daca te place fa-o cat mai poti sunt multi vanatori ca sa zic asa laughing

| WalkerAW explică (pentru StGaLLa):

Ea are multe prietene in clasa=>daca nu ma place ma va face de ras in clasa
nu stii cum sa-i spun indirect, dar totusi direct(ca printr-un mesaj sau altceva...)

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Data viitoare cand mai vrea sa`si faca selfie cu telefonul tau, spune`i asa: "- Auzi coleguta, de azi inainte fiecare selfie te costa un pupic. ( si te intinzi cu obrazul spre ea ).Hai, pupa, ca sa acoperi costul celor facute pana acum."

Răspuns utilizator avertizat
| asdfgeo a răspuns:

Ba unde sa o pierzi in padure?

| WalkerAW explică (pentru asdfgeo):

Sa nu mai vorbeasca cu mine, sa imi faca viata amara