| Maaariiiiiaaaaa a întrebat:

Bunaaaa ♥. Am facut-o cu un baiat dar himenul nu e rupt. Mama a intrat la banuieli si voiam sa stiu daca se vede la ginecolog ca eu nu mai sunt virgina daca nu e rupt himenul. *imi cer scuze de repetitie dar am incercat sa fiu mai explicita* ♥ ♥ ♥ Va rog sa nu incepeti cu comentarii cum ca sunt o proasta etc. Nu ma ajuta nici pe mine si nici pe voi. Stiu ca am gresit dar asta e.

20 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Stai linistită esti si tu mică, si te va intelege nenea doctorul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu am o întrebare : De unde şti tu că "himenul nu e rupt"?

NU cred că mai eşti virgină ( nici dpdv fizic )!
Este suficientă o penetrare ce 2-3 cm pentru a RUPE himenul...

Deci, ginecologul va observa că ai himenul rupt - deci ( probabil ), ai întreţinut relaţii sexuale :(

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Maaariiiiiaaaaa explică (pentru bursuc001):

Himenul nu e rupt pentru ca am verificat dupa :3

| bursuc001 a răspuns (pentru Maaariiiiiaaaaa):

Dacă zici tu, aşa o fi happy

| Maaariiiiiaaaaa explică (pentru bursuc001):

Bun, deci daca u e rupt, nu se vede ca am facut-o. nu? laughing))

| bursuc001 a răspuns (pentru Maaariiiiiaaaaa):

Mda, dacă himenul nu este rupt, atunci ginecologul NU are de unde să ştie că ai "încercat" să faci sex.

| sofisis a răspuns:

Da de ce esti asa sigura ca himenul tau nu e rupt?

| Maaariiiiiaaaaa explică (pentru sofisis):

Pentru ca am verificat. Sunt 3 tipuri de himenuri. Al meu formeaza doua orificii si este mai elastic. Nu e rupt. Dupa cum am specificat si mai sus am verificat. Pe mine ma intereseaza sa nu isi dea seama ginecologul ca am facut-o. straight face

| sofisis a răspuns (pentru Maaariiiiiaaaaa):

De fapt exista vreo 9 tipuri de himen, dar intram prea mult in detalii.
In principiu daca intr-adevar nu ti s-a rupt, nu prea are de unde sa ghiceasca medicul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ce stiu eu, daca himenu e intact, atunci doctorul n-o sa poa` sa zica invers.Ar trebui sa nu-ti faci probleme.Altceva ar trebui sa te nelinisteasca, in schimb.Noi,barbatii, avem o vorba:``sa-i rupem pasarica-n doua!``.Pai el ce-a rupt?
Nu?
Sfatul meu:dupa ce scapi de doctor, cauta un barbat adevarat, sa-ti arate unde a gresit pustiu`!
Noi asteptam.
Adica asteptam sa ne spui daca s-a terminat cu bine chestia asta cu mama...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Barbatii de un grobianism notoriu au vorba aceea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Cocalarii,adica,am inteles…
Asta e lumea in care traim, n-avem ce face.
Eu incerc sa ma feresc de ei cat de mult pot.Nici mie nu-mi plac.
Si mai e o ``specie`` si mai periculoasa – barbatul ala inteligent,eventual cu studii superioare,masterate si toate alea,si care stie sa vorbeasca frumos si care mai da si pe-afara de gentleman si de cat de mult respecta el femeia, dar care cand se duce acasa isi ia nevasta la omor, sau isi violeaza fetele, pentru trebuie sa mai iasa si psihopatul din el la aer, din cand in cand.

| Maaariiiiiaaaaa explică (pentru anonim_4396):

"Pustiul" saracul n-a gresit cu nimic laughing) Nu l-am lasat sa bage tot si de asta nu s-a rupt. Adica a facut doar ce am zis eu, nu cum l-a taiat pe el capul laughing) Acum problema e sa nu se vada la ginecolog laughing) Desi acum cateva zile mama a zis ca o sa ma duca la biserica si sa ii spun acolo daca am facut-o sau nu. Si asta pentru mine ar fi perfect pentru ca eu nu prea cred in Dumnezeu. thinking Poate o exista laughing) :3

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maaariiiiiaaaaa):

Am inteles, vrea sa te duca la biserica si sa te puna sa juri acolo ca ai fost fata cuminte.
Vezi ca daca te simte ca minti s-ar putea sa ai noroc sa pleci intr-o excursie la Vatican, pentru o contra-expertiza…

| Maaariiiiiaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Eu sper sa nu ma simta laughing Nu mi-a fost frica niciodata de moarte sau ce mai cauzeaza juramantul fals thinking Eu reputatia nu mi-ai stricat-o pentru ca acel baiat nu a spus nimanui si are grija de mine, dar nu vreau sa imi dezamagesc mama sad Eu sper sa nu plec in nici o excursie laughing)))

| MiruD a răspuns:

Da. Daca faci un control ginecologic, se va observa daca mai esti sau nu virgina.

| Alicezzz a răspuns:

Nu cred ca ai de ce sa te simti vinovata, doar pentru ca o sa afle sau nu mama ta, acum depinde ce varsta ai, totusi mama ta ar tr sa te inteleaga, stiu ca pare usor si dar nu este, totusi tu discuta cu ea si incerca sa o faci sa inteleaga ca a fost alegerea ta de a iti incepe viata sexuala, nu trebuie sa reactioneze urat, din contra ar tr sa iti vorbesca si sa iti explice ce ai de facut pe viitor. Totusi daca esti majora si mergi la un control medical, informatia legata de virginitatea ta ar tr sa ramana confidentiala intre tine si medic, dar daca esti minora atunci doctorul daca va fi intrebat de mama ta, el o sa trebuiasca sa raspunda! uite aici inform legate de himen...
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

| unknøwn a răspuns:

Na că IARNA asta ai fost PE VAL.
Acum o să afle TOATĂ ŢARA de PLĂCERIle tale NEVINOVATE cu MR CELENTANO.

| Maaariiiiiaaaaa explică (pentru unknøwn):

Afla toata tara de placerile unei anonime sa zic asa :* De unde stii tu ca numele nu e fals? Nu imi stii identitatea, nu stii de unde sunt, nu stii cati ani am, nu stii absolut nimic despre mine :*winking Data viitoare lasa un raspuns folositor :*

| Crissulina18 a răspuns:

Chiar nu stiu ce sa-ti spun...Nu as putea, nu am asa multa experienta insa am auzit si eu ca exista si himen elastic care ar dovedi ca tot ai fi dnisoara insa nu pot spune cu siguranta sunt doar zvonuri, dar daca tu stii ca nu s-a rupt exista o sansa ca totul sa fie in regula.Un sfat sigur iti pot spune sa stai linistita, indiferent de ce va fi.Este mama ta, poate se va supara, insa va intelege la scurt timp, mama intotdeauna este alaturi de copii sai si te va sprijini :*cu timpul.Pup :*