| bebelotz a întrebat:

Care a fost cea mai de durata relatie a voastra? Credeti in blesteme de genul sa nu mai poti avea o relatie de lunga durata "doar aventuri" ca sa zic asa?

Răspuns Câştigător
| dreamgirl16 a răspuns:

De crezut nu credem toti.insa atunci cand blestemele implica anumite descantece sau mers la preoti rai sau vrajitoare deja e ceva serios.si spun asta pentru ca in fam mea s`a intamplat asa ceva.si numai prin rugaciuni si mers la biserica scapi de ele. Daca nu stii dc esti pur si simplu nervos si ai vicii rele asa din intamplare si ai prb in fam cu sotia cu copii trebuie doar sa mergi la bis un timp.caci blestemele sunt ca si o boala, de ex otita interioara~. daca nu o tratezi ramai surd asa si cu blestemele. daca nu lupti contra ramai cu ele toata viata.nici eu nu credeam in ele! Pana nu am realizat ca totu e prea ciudat.cum de cand bunica mea s`a rugat pentru acea pers... viciile si certurile sale in fam au trecut...si acum e mai multa armoniesad ei bine nu toate blestemele merg. de ex superi pe cineva si iti spune ca iti doreste nujt ce.nu e asa. doar at cand sunt intemeiate cand iti baga ceva in mancare.sau cand duce la vrajitoare ceva de a tau.ca si cu oana si peperolling on the floor ei bine poate sunt prostii.dar exista si raul asa cum exista binele! nu ai cum sa crezii pana nu tsi se intampla tie sau aproapelui tau! Si acum am cea mai lunga relatielove struck in 9 implinim un an si 3 luni!love struck

5 răspunsuri:
| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Nu am avut relatii lungi...Cea mai "lunga" a fost de 3 luni. Sincer, nu am gasit baiatul care sa merite si sa isi doreasca ceva serios(am 18 ani)
Eu nu cred. Sper ca in final sa imi gasesc baiatul cu care voi avea o relatie serioasa

| dreamgirl16 a răspuns:

Mersi pentru apreciere:*

| Bellatris a răspuns:

3 ani si jumatate si nu, nu cred.

| 5123fsda a răspuns:

Poi ultima a mea a fost de 2 ani...
Si nu exista blesteme, nu te speria de toate porcariile

| sensssation a răspuns:

Poi cea mai lunga relatie a mea si actuala tot odata in noiembrie facem 3 ani de cand ne cunoastem si a fost dragoste la prima vedere(ceva in care eu nu credeam pana sa il intalnesc pe el)si acum sunt insarcinata si sunt foarte fericita la fel si el.