| andrreeaP a întrebat:

Care ar fi cele mai frumoase cuvinte pe care le-ati spune persoanei pe care o iubiti?

11 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Iubirea nu se exprima prin cuvinte... important e sa simti...restul vine de la sinehappy

| adaanda a răspuns:

"Curul tau mare si gras...cu miros de branza proaspata"love struck

| foxsilver a răspuns:

"Dorul reprezinta un cumul de cuvinte pe care nu le poti rosti,suma unor trairi pe care nu le poti exterioriza si care sfarsesc inevitabil prin replica deja cunoscuta"Mi-e dor".O singura silaba si totusi niciodata nu simti nevoia sa mai adaugi alte cuvinte."-Constantin Noica despre cuvantul DOR,singurul cuvant pur romanesc, intraductibil.
De-ar fi ca noaptea sa adorm langa fiinta iubita, iar dimineata sa ma trezesc tot langa ea, i-as spune"mi-a fost dor de tine".
Cuvinte simple, spuse din suflet.

| MasterYoda a răspuns:

"mancam si noi, ceva, azi?"

| Azµre a răspuns:

I-as spune ca daca as putea sa ma transform intr-un obiect as alege ca acel obiect sa fie o oglinda, ca de fiecare data cand se uita in ea, sa-i pot vedea chipul ei angelic.

| h3r a răspuns:

Ceva ce nu se poate spune acum. Cele mai frumoase cuvinte pe care le-ai putea spune persoanei iubite sunt cele venite din inima, tot ce iti vine pe moment, nu poti sta sa te gandesti de inainte ce cuvinte sa-i spui. Crede-ma, cele mai frumoase cuvinte sunt cele pe care le auzi atunci cand nu te astepti din partea persoanei iubite. si bineinteles, cuvinte de dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezbraca-te,nu-ti fac nimic!

| adriang95 a răspuns:

Sincer, sunt "poet de ocazie", adica din cand in cand mai scriu cate o poezie... Pur si simplu ma cuprinde melancolia sa scriu. Chestia e ca deja am trecut de 16 ani si inca nu am gasit fata careia sa ii scriu poezii (that's my sad story).

| crusssriss a răspuns:

I-as spune ca il iubesc si ca fara el nu vad viatahappy

| Vicentexes a răspuns:

Iti cautzi ce zice pe mess la colegi?

| Krackos a răspuns:

Sunt cele venite din interiorul tau, din inima