| Cata7hDr a întrebat:

Care este cea mai usocara cale de a va da seama daca iubita va inseala?

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Deschizi mai bine ochii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devine apatica si nu prea o mai intereseaza persoana ta, dar eu am o metoda mai eficienta, vrei s-o sti?

| KMaddieK a răspuns:

1 Este cu gandul in alta parte
2 o simti... absenta
3 se ingrijeste diferit
4 nu mai are atata rabdare
5 te critica
6 iti ignora surprizele
7 agitatia inexplicabila
8 nu isi foloseste telefonul in prezenta ta
9 se retrage cand o suna cineva
10 este exagerat de defensiv : Cand intrebi o persoana vinovata pe unde a umblat cu o seara inainte, o sa inceapa sa tipe, sa te acuza ca esti posesiva, chiar daca e prima data cand pui intrebarea. E doar o tactica pentru a te tensiona si pentru a-ti distrage atentia de la problema. Asa ca, incepe sa te ingrijorezi daca partenerul tau reactioneaza violent la o intrebare simpla ca de exemplu: "Ce-ai facut aseara?".
11 este paranoica : Unii oameni hranesc paranoia partenerilor, doar pentru a acoperi propria infidelitate. Mai repede te acuza ca te-a vazut cu cineva, decat sa te lase pe tine cu impresia ca te inseala. Asa ca, data viitoare cand te mai arata cu degetul spune-i asa: " De ce esti tot timpul paranoic, esti sigur ca nu am motive sa fiu si eu?" Apoi vezi cum reactioneaza. Persoanele vinovate raman inmarmurite cand li se trantesc astfel de intrebari.
12 este prea increzatoare
13 Pauza inainte de a raspunde :
Daca ii ia o vesnicie partenerului tau sa raspunda la o intrebare cu "da" sau "nu", este timpul sa iti activezi radarul. E posibil sa adune informatii in momentele acelea pentru a construi un scenariu cu care sa te induca in eroare. Trezeste-te si accepta adevaraul. Este evident chiar si fara un detector de minciuni, si imediat poti sa iti dai seama daca iubitelul tau face prostioare fara sa stii tu.
14. Este mult mai concentrata pe sex si mai putin pe conexiunea emotionala dintre voi;
15 Ai observat o schimbare in comportamentul si obiceiurile ei;
16 Nu are nevoi emotionale. Te porti urat cu ea, dar nu ii pasa, pentru ca primeste atentie din alta parte
17 A devenit misterioasa, vorbeste despre ea mai putin sau este chiar evaziva;
18 Nu mai comunicati la fel de mult. Ajungi sa petreci mai mult timp uitandu-te la televizor decat vorbind cu ea

| NotToday a răspuns:

Instictul... Daca tu iti pui acum intrebarea asta, inseamna ca o face sau o va face (80% din cazuri).

| Capriciosa a răspuns:

Ar trebui sa îți iei inima in dinti si sa o intrebi chiar tu.

| AngelaMatache892 a răspuns:

Niste mâncărimi ciudate in jurul penisului ar putea fi un indiciu.