| unul1 a întrebat:

Care sunt efectele asupra corpului si psihicului daca iti incepi viata sexuala la o varsta mai frageda(14-16 ani de exemplu)

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Sexul la o varsta frageda poate schimba in sens negativ nu copilaria (ca la 14 ani nu mai esti copil, ci adolescent), ci intreaga viata. Traume. Iti schimba modul de a gandi.

| Alexandra3012 a răspuns (pentru stef87):

Traume vei avea doar daca nu iti gasesti persoana potrivita iar partenerul tau este brutal, atunci da poti avea traume, dar daca ai persoana potrivita langa tine nu vei avea deloc de suferit. Dar ai toata viata inainte si ai timp si de chestii din.astea big grin

| DianaBlajovan a răspuns (pentru stef87):

La 14 ani esti tot copil, chiar dacă ești adolescent, de ce zice toată lumea asta? Măi, la toate locurile de joacă la care am fost vârsta maximă e de 14 ani.

| XxSh0xFirexX a răspuns:

In primul rand iti cam strici copilaria dar efecte nu-s cel putin asa stiu eu

| iulika95 a răspuns (pentru XxSh0xFirexX):

Nu iti strici deloc copilaria straight face doar daca nu tii cu adevarat la persoana respectiva. Trebuie sa o faci cu cineva care te iubeste si pe care il iubesti si lucrurile vin de la sine dar e important sa va protejati! Si nu e niciun efect fizic, asta e o mare prostie. Ori ca o faci la 20 ori ca o faci la 14 aceleasi schimbari intervin asupra corpului.

| XxSh0xFirexX a răspuns (pentru iulika95):

Da ai dreptate