| Comanmada1 a întrebat:

Cât costă avortul medicamentos in anul 2018 și care sunt procedeele?

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca vei accesa linkurile trimise vei gasi probabil toate informatiile de care ai nevoie. Costul avortului medicamentos poate prezenta diferente uneori foarte mari de la o unitate medicala la alta si de asemenea poate fi influentat de renumele unitatii respective sau de notorietatea/renumele medicului ginecolog care efectueaza procedura de avort. De obicei pretul mediu este in jur de 450-600 de lei. Multa sanatate! http://www.jurnalul24.ro/......it-costa/; http://www.romedic.ro/......l-0P11028; http://www.sfatulmedicului.ro/......catie_9389

| MihaiNicu23 a răspuns:

350 lei costa avortul medicamentos.
Avortul medicamentos se face pana intr-a 7-a saptamana de sarcina(49 de zile de la inceputul ultimei menstruatii)
aceasta metoda consta din doua etape: la prima etapa se administreaza o pastila, ce impiedica dezvoltare ovulului, la cea de a doua - se administreaza pastila, ce provoaca contractarea uterului si expulzia sarcinii.
in prima zi, in timpul vizitei la medic, se administreaza prima pilula, peste 1-3 zile e necesara administrare celei de-a 2-a pilule (dupa care se produce avortul. poate sa se produca la clinica sau acasa. depinde de organism) iar dupa 2 saptamani e necesara

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă și maică-ta gândea la fel, tu nu mai ajungeai să pui întrebarea asta.

| gabriielaaa a răspuns:

350 lei si recomad si un ecograf costa 70 lei dar sa stii ca expereta unui avort nu-i pacuta dar e alegerea voastra

| generator20 a răspuns:

Ai mai auzit de spit?

| Lary_Brunetika_Tha_1994 a răspuns:

Cat costa una avort 12 saptamani