| Geok90 a întrebat:

Caut Dragoste.Sunt nou p-aci dar trebuia odata si odata. Povestea e complicata si trista de trait, frustrant ca sunt baiat, la o adica chiar barbat, am 21 de ani, si...sunt VIRGIN si speriat.Trist!
Imi doresc sa spun totul cu detalii, sa simt ca in sfarsit, odata, nu mai tin in mine, nu mai mint, nu ma mai ascund. E foarte nasol sa traiesti asa, va jur...in fine...
Pe cand copil am trecut prin experiente sexuale cu tatal meu cand era in ebrietate, aveam vreo 5 ani, s-a intamplat de vreo 3 ori din ce imi amintesc, si s-a orpit, cred ca s-a gandit ca am crescut si e posibil sa-mi amintesc pe mai tarziu.Nu pot sa spun ce s-a intamplat pentru ca aici mai citesc si copii.Cam tot de pe atunci am dezvotat in mine o hipersexualitate, adica ma masturbam incontinuu, imi aratam zona privata incontinu fata de prietenii de afara si, de ceea ce imi pare mie foarte rau, am reusit din pacate sa-l atrag si pe fratele meu mai mare cu 2 ani in jocuri sexuale si chiar si mai departe.Asta se intampla pe la vreo 8-9 ani si a durat maxim o luna.Acum fratele meu este gay cu siguranta, pentru ca si_a lasat mess_ul deschis si am citit arhivele de discutii cu diferiti baieti din lista lui si erau discutii gay, ce sa zic mai mult.
Ultima experienta sa-i zic gay in ceea ce ma priveste s-a intamplat pe cand aveam vreo 13 ani cu un prieten de 10 ani, ne jucam, ciupeam, si am ajuns sa ne ciupim si pipaem pe zonele rpivate si pe fund intr-o casa a scarii.Cam tot de pe atunci, am inceput sa ma maturizez si am incetat treptat sa nu mai ies afara pentru ca am simtit ca nu-mi mai gaseam locul acolo, indiferent de insistenta lor de a ma scoate afara din casa, tipau la fereastra, bateau la usa, dar, n-am putut, i-am refuzat. CEA mai mare problema a mea este ca sunt atras sexual de baieti dar si de fete, am erectie cand vad o fata goala, imbracata sau cand imi imaginez o fata.Am avut parte de relatii, cei drept, foarte scurte si putine, de saruturi, am placut fete, am fugit dupa ele dar am fost respins, asta cam pana in varsta de 16ani, de atunci, NIMIC. M-am schimbat si mai mult iar acum, desii imi doresc o relatie serioasa, sa pot sa tin o fata de mana si sa iubesc macar odata in viata chiar si putin, sa vad ca e real sentimentul de iubire, sa nu ma mai simt un animal, nu am curajul, mi-e frica si teama ca nu voi avea ce sa zic, ca nu mai stiu sa sarut si sexul pe care nu l-am facut niciodata.Treaba cu atractia de baieti, exista, nu mi-am dorit asta si ma urasc pentru asta dar prefer sa nu ma gandesc si sa nu dau curs atractiei.De ce am scris lucrurile astea aici? pai deja ma simt mai bine si vreau sa stiu daca mai exista persoane care au mai trecut prin experiente similare, indiferent de orientare, indiferent de sex, indiferent de varsta sau etnie, pentru ca abia acum mi-am dat seama ca trebuia sa vorbesc despre asta dar ca nici acum nu e prea tarziu.Se spune ca pentru un caz masculin 1 la un milion exista si versiunea feminina tot 1 la un milion si mi-am propus sa caut sa simt si eu dragostea. Putem vorbii pe geokgeo@ymail.com, merge pe yahoo messenger, deci ar venii geokgeo pentru ca am mare nevoie. Va rog din suflet pe cei care au experiente similare sa le confeseze, chiar si aici,, se vor simtii mai bine.Intrebarea mea este; am o sansa?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Nu conteaza ca iubesti o fata sau un baiat conteaza un sigur lucru : sa fii fericit! Iar fericirea ti-o faci singur, asa ca lasa lumea din jur si parerile preconcepute.
Incearca sa treci peste trauma suferita, ceea ce s-a intamplat cand erai mic e clar un lucru anormal care te-a afectat si poate te va mai afecta pe viitor. Incearca sa vorbesti cu un psiholog, un preot sau un prieten in care ai incredere si incearca sa intelegi ca trecul e trecut, sa il lasi acolo si sa incerci sa te concentrezi pe viitor pe care il poti face asa cum vrei tu.
Experimenteaza, daca iti plac ambele sexe, incearca sa vezi cu cine te simti mai bine cu o fata sau un baiat, nu zice nimeni ca nu poti ajunge sa iubesti si un baiat.
Sa stii ca si eu "caut dragostea", ma rog, si desi eu nu am trecut prin nicio drama si nu am intrebarile si probleme pe care le ai tu, tot nu am putut sa o gasesc asa ca ai rabdare, nu te grabi si nu uita ca lucrurile bune li se intampla celor care asteapta.
Bafta si capul sus.

| Geok90 explică (pentru BiuL):

Multumesc mult pentru raspunsul din suflet, simt eu, dat.Ai dreptate dar e greu,uneori merge,adica ma imbarbatesc si tip in interior cu toata forta DA DA DA POOOT,si-mi trec angoasele,dar. exista si un dar.O relatie gay nu pot sa am pentru ca nu cred intr-o asemenea relatie,nu duce nicaeri si ma gandesc la familie si copii,ceea ce imi dorec din tot sufletul,chiar acum, sa simt ca am pentru ce sa muncesc, sa am cu cine sa petrec vacantele.Am refuzat sa vin in vacanta in Romania cu ai mei tocmai pentru ca nu am la ce sa vin.Ehh,n-are nimic, o sa invat din viata asta TOT si o sa-mi duc crucea cu capul sus.Cred ca in viata trecut am fost un jegos care ii ardea pe rug pe cei ce simt altfel, iar acum mi-o iau greu din cauza asta, imi merit soarta da nu mai fac happy

| BiuL a răspuns (pentru Geok90):

Eu zic ca tu iti faci soarta. daca crezi ca asta merita sa traiesti, te vei multumi cu situatia asta si nu vei face nimic ca sa o schimbi, cand de fapt tu iti faci viata. Gandeste-te ce iti doresti si lucreaza ca sa obtii acel lucru. Incearca sa te imprietenesti cu fete, baieti, sa iti apropii oameni, sa incepi sa ai incredere in ei si apoi poate incet incet de vei si indragosti de o fata care se va indragosti si ea la randul ei de tine si fara sa iti dai seama te vei trezi ca ai o relatie cum iti doresti. Dar pentru asta trebuie sa speri in continuare, nu poti renunta acum. Esti tanar ai toata viata inainte, la varsta ta ar trebui sa profiti de tinerete si de timpul care dispui ca sa te distrezi si ca sa te dezvolti personal. Incearca sa iti faci o cariera, studiaza, gaseste-ti un hobby, o pasiune, petrece-ti timpul cat mai placut, viata e frumoasa si merita traita, dar trebui sa ai activitati cat mai diverse ca sa iti mai distragi atentia de la gandurile care te macina, si va aparea si persoana potrivit la momentul potrivit. Probabil acum nu e timpul, pentru ca inca ai unele conflicte interioare... rezolvati-le prima data si apoi vei putea avea grija si de altcineva... stii cum e daca nu te iubesti tu, cum sa te iubeasca altcineva? Si daca nu esti fericit singur, cum sa fii fericit alaturi de altcineva?