| alexandraaba a întrebat:

Ce as puteas sa fac sa imi vina ciclul sa nu mai imi intarzie? am umblat cu picioarele goale si cred ca am racit... dar ce as putea face (un leac babesc )u n sfat ceva va rog mult ajutati-ma ...cum sa imi provoc sa imi vina?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la medic.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Nu stiu de ce nu te duci la un medic el va stii ce este

| andrelina a răspuns:

Buna! Pune niste apa fierbintica intr-un lighenas, si tine funduletu in apa aceea! Fa asta in fiecare seara si vei vedea ca o sa-ti vina la timp si vei scapa de dureri, in timpul menstruatiei! Iti garantez!

| BabyRosse a răspuns:

Nu stiu ca eu am 12 ani si cateva luni si nu stiu ce sa fac sa-mi vina ciclul

| Gexu a răspuns:

Baga picioarele in apa calduta in nici un caz fierbinte! cu putina sare si galbenele. iar pe burta sa-ti pui o sticla cu apa calda

| bosnea marinela a răspuns:

Stai cu picioarele in apa fierbinte.ai racit jos si cred ca te doare si burta. ia-ti musetel sau pelin de mai fa ceai cu aceste plante si stai cu fundul in ceaiul ala. exerseaza timp de 1sapt in fiecare seara inainte de culcare.

| bosnea marinela a răspuns:

Succes si multa sanatate. pupicei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar daca bagi funduletul in apa fierbinte sau picioarele cum ziceti voi nu exista riscul sa iti sangerezi mai mult? Si mie mi-a intarziat 1 saptamana dar mi-a venit fix dupa o saptamana intarziata dar eu am fost racita(probabil asta a si fost motivul intarzierii) si tot asa mi s-a zis sa imi bag picioarele in apa calda...nu exista riscul sa sangerez mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti sigura ca nu esti insarcinata?

| Ada_7034 a răspuns:

Daca imi pun funduletul in apa fierbinte sau picioarele cum ziceti voi nu exista riscul sa iti sangerezi mai mult? Si mie mi-a intarziat 1 saptamana dar mi-a venit fix dupa o saptamana intarziata dar eu am fost racita(probabil asta a si fost motivul intarzierii) si tot asa mi s-a zis sa imi bag picioarele in apa calda...nu exista riscul sa sangerez mai mult?

| Ada_7034 a răspuns:

Poi daca imi pun funduletul in apa fierbinte sau picioarele cum ziceti voi nu exista riscul sa iti sangerezi mai mult? Si mie mi-a intarziat 1 saptamana dar mi-a venit fix dupa o saptamana intarziata dar eu am fost racita(probabil asta a si fost motivul intarzierii) si tot asa mi s-a zis sa imi bag picioarele in apa calda...nu exista riscul sa sangerez mai mult?