| Roxanykmititik a întrebat:

Ce credeti ca daca te mai intalnesti cu persoana cu care ai fost impreuna dupa ce te-ai despartit de el? adica mai inseamna ca mai suntem impreuma? multumesc

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Doar in calitate de prieteni.Desi ca sa fiu sincera nu mi-ar pica prea bine sa il vad cu alta persoana de manastraight face

| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Daca voi nu considerati ca mai sunteti impreuna, nu mai suntetiwinking. Eu de exemplu acum am prieten, dar inca ma intalnesc cu fostul meu prieten cel putin o data pe saptamna, ne sarutam, vorbim toata ziua prin mesaje... dar nu suntem impreuna. Uneori e nevoie de o despartire ca sa-ti dai seama ca tii la persoana respectiva si sa realizezei cat de bine va puteti simti impreuna. Daca va merge mai bine acum, despartiti, nu conteaza ca toti cred ca nu sunteti impreuna. Deci sa-ti raspund la intrebare: Nu, sunteti amici, dar de dragul a ce a fost intre voi, mai petreceti timp impreuna.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Depinde... poate va intalniti ca amici.

| adrianajollie a răspuns:

Pai... in cazul in care atunci cand va intalniti va sarutati va luati in brate chestii o face ori pentru ca vrea altceva de la tine ori pentru ca vrea sa fiti inca impreuna dar nu stie cum sa ti-o arate ( asta in cazul in care el te cheama la intalniri), sau daca mergeti doar asa simplu sa va plimbati la un suc chestii o faceti pentru ca ati ramas amici... daca tu vrei inca sa mai fii cu el, arata`i lucrul asta si vezi cum reactioneazatongue

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pai daca doar socializati dar nimic mai mult gen saruturi sex si alte lucruri care implica o rel cred ca nu inseamna ca mai sunteti impreuna, ci doar ati ramas prieteni!

| ema69 a răspuns:

Dupa parerea mea fazele gen "nu mai sutnem impreuna dar am ramas prieteni" sunt povesti cu, care vrem sa ne amagim pe noi sau sa ii amagim pe ceilalti. Daca te intalnesti intamplator si te saluti sau intrebi cum mai esti sau ce mai faci, e ok, dar sa te suni mereu, sa iesi la un suc, la o pizza cu cel ce credeai candva ca iti e sufletul pereche, in calitate de "amic", nu se poate.Atunci inseamna ca in adancul sufletului mai e o speranta ca veti fi din nou impreuna... Ozi buna iti doresc.

| Ciresikaaa a răspuns:

Nu, aia inseamna o singura iesire in oras.

| DorelSudoru a răspuns:

Depinde de ce vreti fiecare xD

| CristinelAndrei a răspuns:

In acceasi situatie ma aflu si euhappy. si tot ea mi-a spus ca sa ne intanlim afara.chiar in duminica astatongue

| MIM a răspuns:

Pai daca inca va intalniti inseamna ca chiar a tinut la tine...adica decat sa va certati si sa va injurati pe strada. e bine ca inca pastrati o legatura intre voi... daca nu esti sigura de ce se intampla poti sa'l intrebitongue

| alinoovsky a răspuns:

Salut! Nu inteleg ce vrei sa spui.Fi mai explicita!

| Queen20 a răspuns:

Nu neaparat, adica poti sa iesi cu el/ea in calitate de prieten