| adormuzika a întrebat:

Voi ce credeti ca inseamna a iubi pe cineva, incat ai face ori ce pentru acea persoanahappy:X?

Răspuns Câştigător
| Corina a răspuns:

A iubi pe cineva inseamna a i te darui cu toata fiinta, neconditionat, a face sacrificii pentru ea. A iubi inseamna a inceta sa traiesti pentru tine, a face ca toate sentimentele omenesti, teama, speranta, durerea, bucuria, placerea sa nu depinda decat de o singura fiinta; inseamna a te cufunda in infinit, a nu gasi nici o limita simtirii, a-ti inchina viata unei fiinte in asa fel incat sa nu traiesti si sa nu gandesti decat pentru a o face fericita; a gasi alinare in lacrimi indurerate, placere in suferinta si suferinta in placere.
"Sa iubesti nu e nimic.
Sa fii iubit e ceva.
Sa iubesti si sa fii iubit e totul." - T. Tolis

3 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

O abureala inventata de o feministawinking

| Selena54 a răspuns:

Hmm.pai sa faci orice pentru el/ea.Sa renunti la familia ta ca sa fi cu persoana respectiva.si chiar sa iti dai viata pentru ea.

Dar nu cred ca mai exista asemenea cazuri in ziua de azi. poate doar in filme... tongue

| pixieroxx a răspuns:

Stii...si eu m-am gandit la asta. si daca ar fi cazul, as face orice este posibil pentru persoana iubita, pentru ca sunt unele lucruri care noi, oamenii nu le putem facewinking. fac tot ce e posibilwinking