| angelicab0 a întrebat:

Ce credeti ca un barbat ar iubi o fata de 16 ani?

16 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

O iubeste... Cui nu-i place carnea proaspata?

| corbulalbrosu a răspuns:

Prin barbat se poate intelege orice persoana de sex masculin care este major. Nu se poate afirma ca un barbat foarte tanar sau unul mai in varsta ar iubi in mod diferit deci in concluzie orice barbat indiferent de varsta poate iubi o pustoaica chiar daca aceasta este minora avand doar 16 ani.Mai ales daca ne limitam la termenul iubire in sensul strict al cuvantului.

| angelicab0 explică (pentru corbulalbrosu):

Nu inteleg de ce majoritatea spune ca de ex un barbat de 30 de ani nu poate iubi o fata de 17 happy

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru angelicab0):

Tu esti minoră, ce cauti cu ăla de 30 de ani, vezi poate fac părintii tăi plîngere la politie, si face ăla puscarie din vina ta, tu esti sanatoasa la cap?

| angelicab0 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Citeste cu atentie te rog si dupa spune ceva, nici nu este vorba de mine!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru angelicab0):

Chiar?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru angelicab0):

Iti raspund ca poate insa de obicei sunt "exceptii de la regula". Cunosc caz concret in care fata avea 18 ani barbatul 37 si sunt impreuna si dupa 20 de ani formand o familie fericita cu 2 copii majori.

| angelicab0 explică (pentru corbulalbrosu):

Se poate cu exceptii, bineinteles ca nu tot timpu este asa!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru angelicab0):

In general barbatii doresc sa aiba relatii cu fete foarte tinere chiar daca stiu ca este imoral si mai ales ilegal insa asta se explica prin instinctul lor de mascul vanator. In cazul fetelor ele in general accepta barbati tineri apropiati ca varsta si in cazuri cu totul rare/izolate/exceptionale accepta relatii cu pesoane de varsta similara cu cea a tatalui.

| neutrino a răspuns:

Majoritatea barbatilor isi iubesc fetele si cand acestea au 16 ani.

| Doub a răspuns:

Nu chiar.

| Țoglă a răspuns:

Nu.

| Dendoris a răspuns:

Da, cateva seri.

| angelicab0 explică (pentru Dendoris):

Nu la asta ma refeream, da in fine!

| MaleficaFaraNume a răspuns:

Raspund scurt clar si cuprinzator "Dragostea nu are limite"
hey tatal tau e barbat asa, laughing si el te iubeste, asta e un exemplu mai apoi vezi si tu...

| OmuRap a răspuns:

Singurul lucru pe care il vrea de la tine acel barbat este sa faci 18 ani si sa te trimita in tarile calde, sa-i faci si tu niste bani de buzunar poate o masinuta cine stie.Parerea mea este sa fi mai cu capul pe umeri pentru ca in ziua de azi cam asa sunt fetele astea de varsta ta.winking