| Bogdana a întrebat:

Voi ce credeti? A tine la cineva este echivalent cu a iubi?

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

O pretena m-a intrebat asta, ea considerand ca este una si acceasi. Eu insa nu sunt de acord.
A tine la cineva inseamna sa iti faci griji pentru el, sa te bucuri pentru el, sa iti faca placere sa iti tina companie. Insa a iubi este un sentiment care uneori te inebuneste! Cand iubesti esti in stare sa iti dai viata pentru acea persoana, sa renunti la tine pentru el, tu esti pe locul doi, este intotdeauna in mintea si inima ta si tot asa.

Exista diferente intre aceste doua lucruri.

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De tinut poti sa te atasezi si de obiecte, nu neaparat de oameni
Asa cum m-am atasat eu de un stilou pe care il primisem acum 3 ani de la o buna prietena si cand l-am pierdut am suferit si am fost nervoasa mult timp pe minewaiting
Poti iubi mai multe persoane. Dar niciodata in acelasi modwinking

| Elena1234456 a răspuns:

Nu sunt echivalente, cand tii la cineva il vrei pentru tine, cand il iubesti faci totul pentru fericirea lui.

| LoveMusic a răspuns:

Nu.De ex. (prin exemple iti dai mai bine seama):

Ţin la colegii mei. - adică ţin la ei, îi indrăgesc, dar nu îi iubesc.
Îmi iubesc iubitul. - adică îl iubesc, nu ţin la el.

Deci, sunt lucruri apropiate dar total diferite. Ştii? love struck
Fundiţă?

| Bogdana explică:

Multumesc la toti pentru raspunsuri >big grin

| Selena54 a răspuns:

Eu cred ca sunt doua sentimente diferite.Sunt doua tipuri de dragoste.Pentru ca ti la prietenele tale, te bucuri cand ele realizeaza ceva dar cand iubesti cu adevarat ai fi in stare sa faci oroce pentru acea persoana.

Răspuns utilizator avertizat
| matt25 a răspuns:

A tine= a iti pasa de cineva; a iubi= a face orice pentru cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bogdana eu cred ca a tine la cineva nu este echivalent cu a iubi.