| PisSsy a întrebat:

Ce credeti despre Homosexuali?laughing

Răspuns Câştigător
| Bogdan9630 a răspuns:

Oameni prosti care nu le plac cel mai frumos lucru pe lumea asta,, femeia:X"happy

| Bogdan9630 a răspuns (pentru Bogdan9630):

Ziceti si voi daca nu este asa?

| PisSsy explică (pentru Bogdan9630):

Corect de aceea ai primit fundawinking

| Bogdan9630 a răspuns (pentru PisSsy):

Si de aceea iti multumesc:*:*:*

| PisSsy explică (pentru Bogdan9630):

N-ai pentru ce :-J

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu-s normali la cap.

| Dumnezău a răspuns:

Depinde la ce aripi ale homosexualilor te referi. Daca zici de poponari penali,ca Adam Lambert sau Naomi,care sunt homosexuali doar ca sa fie cooleanu,pă trend, sau cum vrei tu, as fi de acord sa ii scaldam in smoala.Homosexualii normali,insa,ori sunt asa din nastere(asta duce cu gandul la un fel de handicap),ori devin asa,inca nu se stie cauza din care ei sunt asa,dar daca prima este valida,inseamna ca merita pusi pe aceeasi treapta cu cei ce se nasc cu malformatii sau sindrom Dawn,trebuie tolerati doar, fiind o parte slaba a societatii, impotriva firii.Insa daca vorbim de cei din al doilea exemplu,tare mi-e ca ei au devenit homosexuali in urma unor frustrari. Oricum ai lua-o, ii consider niste oameni slabi, ce nu se pot adapta la niste legi ale firii generalist corecte.Mental,totusi,multi se ridica cu mult deasupra heterosexualilor, au multe cunostinte, si sunt rafinati in gandire.

| Dumnezău a răspuns (pentru IMC90):

Din cauza unor animale proaste ca astea sunt asa de multi homofobi radicali.

| Isabelamaria21 a răspuns:

E scârbos, bărbatul a fost făcut pentru femeie şi invers, deci homosexualitatea e o prostie.

Dar, fiecare cu gusturile lui.

Să ai o seară plăcută!

| PisSsy explică (pentru Isabelamaria21):

Multumesc La fel! si pe mine ma dezgustalaughing imi place cum gandesti

| Laura a răspuns:

Am cunoscut cel puțin o tipă și un tip gay și pot să spun că-s mai inteligenți ca majoritatea heterosexualilor pe care-i cunosc. De ce ar trebui să am o părere despre ei? Sunt oameni normali. Să fii revoltat asupra homosexualilor e ca și cum ai fi revoltat asupra unui om care mănâncă o gogoașă în timp ce tu ești la dietă. Am o părere foarte proastă despre homofobie în schimb.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laura):

De la o vreme incoace homosexualitatea este tot mai mult acceptata, ba chiat in State(Delaware) e chiar promovata in scoli, intr-adevar e un pas frumos pentru civilizatia noatra, urmeaza sa imbratisam travestitii si zoofili de ce? pentru ca sunt unii ca tine care sustin cauza fara sa gandeasca macar o secunda la repercursiunile ce le-ar putea lasa. Nu sunt homofob doar vad lucrurile dintr-o perspectiva mult mai reala.
Sanatate

| Laura a răspuns (pentru anonim_4396):

Și travestiții sunt ok. Nu toți sunt penibili ca ăia care apar pe la televizor, învață să judeci un om după ce are în cap și nu după aspectul exterior neapărat. Nu văd ce relevanță au zoofilii. În cazurile homosexualilor, ambii parteneri își dau consimțământul. Nu știu de ce puneți homosexualii, travestiții și zoofilii, pedofilii în aceeași oală. Și ce repercursiuni ar putea lăsa? Din cauză că un tip și-o trage cu alt tip într-un loc PRIVAT n-o să poți tu dormi noaptea? Cum am zis mai sus, să ai ceva cu homosexualii e ca și cum ai avea ceva un om care mănâncă dulciuri pentru că ești tu la dietă.
Cum să fie homosexualitatea promovată în școli? Uimește-mă.

| PisSsy explică (pentru Laura):

Barbatul a fost creat sa iubeasca femeia, Iar Femeia pe barbat! De ce si totusi La ora actuala... s-a cam schimbat moda! Doar prin simpul fapt ca paritii acestora nu le-au dat o educatie... Eu aceasta parere am despre homosexuali! Sincer nu vad ca fac un lucru bun! Si de aceea am si eu o parere!

| Laura a răspuns (pentru PisSsy):

Pentru varianta cu dumnezeii: am "dezbătut" acum câteva săptămâni cu proful de religie o chestie despre homosexuali și a venit cu aproximativ același argument. "Bărbatul a fost creat să iubească femeia, iar femeia pe bărbat, cu scopul reproducerii. Bla bla bla homosexualii păcătuiesc pentru că au relații sexuale și nu se reproduc." Deci ăsta ar fi un păcat cel mult că nu se pot reproduce (bărbat-bărbat), dar sexul ce treabă are? Nu are nici o legătură directă cu reproducerea, deci e ca și cum ai spune că e păcat să fumezi dacă nu te reproduci; sper să înțelegi ce vreau să spun. În cazul bisexualilor o mai fi păcat? Lasă-l în pace pe dumnezeu, că nimeni nu decide cu cine să facem noi sex în afară de noi.
Varianta cu dumnezeii - nici o noimă.
"La ora actuală... s-a cam schimbat moda!" La ora actuală? Homosexuali au existat, există și for exista întotdeauna. Modă? Sper că era o glumă.
"Părinții acestora nu le-au dat o educație" în primul rând educația nu are nici o legătură! E cel mai penibil lucru spus vreodată în legătură cu homosexualii. Și totuși, sunt de părere că auto-educația este singurul tip de educație care există, poate cel mult, dobândită judecând părerea altora.
"Sincer nu văd ca fac un lucru bun" Lucru bun? Nu există lucruri bune și rele în sex! Nu auzi ce penibil sună?

| Dumnezău a răspuns (pentru Laura):

"Nu exista lucruri bune si rele in sex"

Ahem, tripla penetrare e un lucru neutru, nu conteaza ca-ti pocneste curu' vreo doua luni dupa, e indecisa treaba. laughing

| Laura a răspuns (pentru Dumnezău):

laughing Dacă lui x îi place să fie triplu penetrat e treaba lui, el să fie fericit, de ce să-l judecăm?

| Dumnezău a răspuns (pentru Laura):

Faptul ca ai scris "el" face treaba si mai dubioasa. Poate i-o place, dar repercursiunile nu prea ai unde sa le incadrezi in bine/rau, ca deja e extrema treaba, si, cel putin in gandirea mea, trece la perversiune sexuala putin bolnava.Nu zic ca trebuie judecata, da'...triplu?

| Laura a răspuns (pentru Dumnezău):

laughing El/ea, orice ar fi. Repercursiuni? Psihice? Nu prea. Fizice? Probabil, dar sunt de părere că omul ar trebui să aibă libertatea de a alege ce să facă cu corpul lui, și atâta timp cât nu afectează pe cineva fără voia lui, să facă ce vrea. Dublu, triplu, cvatruplu, sextuplu, nșpemiitruplu, e treaba lui. (/ei big grin)

| Dumnezău a răspuns (pentru Laura):

Citisem undeva ca asemenea lucruri iti pot provoca si prejudicii pshice(zicea o actrita porno ca da si in depresie, de la calmantele folosite prin filme, la scene de genul), nu doar fizice.Libertatea asta n-ar trebui inteleasa gresit, ca altfel, fiecare ar avea dreptul sa isi faca arsice corpul, fara ca nimeni sa intervina, pentru sanatatea lui.

| Laura a răspuns:

Ce ipocriți sunteți.

| PisSsy explică (pentru Laura):

Fiecare cu parerea sa! Nu trebuie sa ne jignim!happy

| Laura a răspuns (pentru PisSsy):

Nu trebuie să ne jignim?!?
"nu-s normali la cap"
"e scârbos"
"homosexualitatea e o prostie"
"și pe mine mă dezgustă"
Ești (/sunteți) de o ipocrizie dusă la extrem!

| Linilerei a răspuns:

În primul rând să încep prin a repeta ce a spus Laura despre ipocrizia dusă la extrem. Doi la mână unii consideră spusele Bibliei. Altă ipocrizie scoasă din borcan. Începeți prin a scrie Dumnezeu cu literă mare. Chiar și un ateu știe asta. Ajungând în miez eu nu am nimic cu ei. Să nu mai spun că majoritatea pe care i-am cunoscut sunt emancipați, știu să folosească gramatică și au puncte de vedere într-o multitudine de domenii. Nu îi judec și consider că sunt oameni ca toți ceilalți doar cu preferințe diferite. Și cu toate astea citez pe Albert Enstein : Whoever undertakes to set himself up as a judge of Truth and Knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods. Nuff said.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerce sa isi schimbe inclinatiile,fiindca aceste dorinti ale lor si atractia lor spre barbati,nu sunt placute lui dzeu si este un pacat ceea ce fac,dumnezeu a dat femeia cu barbatul,ca sa ne exploram,sa ne cunoastem ceea nu avem fiecare,sa concepem urmasi.E ceva iesit din comun si anormal ca doua persoane de acelasi sex, mai ales barbati pentru ca se vede chiar urat, sa aiba o legatura.Nu sunt impotriva lor si nu ii discriminez, dar cred ca au o problema si nu realizeaza ceea ce fac.