| unBaiatDulcik69 a întrebat:

Cum credeti ca se ajunge la homosexualitate? Am auzit destule variante, una mai neadevarata ca alta. Credeti ca oamenii SE NASC homosexuali, ALEG sa fie homosexuali sau DEVIN homosexuali fara voia lor, in urma unor traume?

Răspuns Câştigător
| Silvya18 a răspuns:

Eu cred ca oamenii se nasc homosexuali, nu cred ca poate sa se faca de la traume sau altceva homosexual.

5 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Fiecare om este atras de cineva. depinde de ce simte.nu poti sa te nasti cu asa ceva

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Sunt o parte care se nasc homosexuali(adica se nasc fiind femei pe dinauntru,nascute pur si simplu intr-un corp de barbat) si aia in veci nu or sa poata iubi o femeie deoarece are in el deja gene feminine, deci de asta este atras de barbati, iar altii care aleg sa fie ei homosexuali in sensul ca le plac atat barbatii cat si femeile.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Cum vine asta? noi ne chinuim sa te ajutam si tu dai stupid la toata lumea? ia sa te aud pi tine care este explicatia? tu pana acum nu ai auzit de cromozomi x si y? de malformatii genetice? de fapt ce sa iti cer...

| gabriella85 a răspuns:

In niciun caz nu se nasc homosexuali! no way...cred ca e vorba de vointa,asta fiind alegerea lor, sau poate isi traiesc viata pe care si-au ales-o in urma unor traume traite in copilarie, maltratari de catre parinti sau necunoscuti.

| LifeFail a răspuns:

Cu siguranţă nu aleg ei.