| Dulcika_2019 a întrebat:

Ce credeti despre sexul inaintea casatoriei?

16 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

E normal...si in ziua de azi asa se face, rar mai gasesti cate o mireaza virgina...fiecare q alegerile lui...happy

| Parintele a răspuns:

E perfect logic sa faci sex inainte de casatorie, astfel iti cunosti partenerul sau mai multi parteneri si poti stii ce vrei si ce-ti trebuie in legatura cu viata ta sexuala... daca ar fi sa ne luam dupa principile bibliei am ajunge niste legume.

| Crisu_8081 a răspuns:

Eu cred ca este o conceptie stupida sa "te pastrezi" pana in noaptea nuntii... Daca nu te "rezolva" sotul cum trebuie, ce faci? Cauti amant sau divortezi...si tot nu va ramane unicul din viata ta.Asa ca... e mai bine sa ai experienta, zic eu happy M-am referit numai la femei...ca la barbati nu conteaza daca sunt sau nu virgini in noaptea nuntii laughing Daaaar, presupun ca mai exista oameni care nu vor sa o faca pana la casatorie.Bravo lor!

| M.J. a răspuns:

Cu acelasi partener cu care te vei casatori sau sexul in general? oricum in ambele cazuri, n-am nimic impotriva, suntem in sec 21...intrebarea asta ar trebui pusa unora dintre parintii nostri. tare curioasa sunt sa aflu rasp lor

| diiiiiannnnaa a răspuns:

Cine mai asteapta pana la casatorie in sec 21? toti o vor cat mai repede. Am 16 ani si numai dupa 2 sapamani mi-a propus laughing deci. [dar n'am acc]

| maitreyi a răspuns:

Daca esti tarfa nu conteaza... dar indicat este ca baiatul care te dezvirgineaza sa fie cel cu care te casatoresti asta ca sa nu ajungi o carpa

| just4fun_8801 a răspuns:

Gasesti mirese virgine... dar nu cred ca peste 18 ani

| jkjhcshbbzmb a răspuns:

Pro

| ullyse a răspuns:

Cred acelasi lucru si despre probatul hainelor... trebuie sa aleg ce culoare imi place, ce marime, de la ce firma... Fara sa faci sex inainte de casatorie, de unde stii cum o sa fie sexul dupa casatorie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este foarte bine, așa îți cunoști partenerul/a din punct de vedere sexual.
Există riscul să nu te potrivești și ce faci, divorțezi?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca da. dar tu? cu multi sau multe. ca sa avem cum compara, si alege. ca la piata; cat o ai? 15.nu. dar tu? 18 -20 .ohoohooo.hai cu mine sau te iau. te duci la viitorii socri; cat dai animalu bre? ca doar nu e leguma. il dau degeaba.bun.ca si eu tot degeaba ii dau.si gata.supces.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai e ceva logic

| andyman a răspuns:

Buna intrebarea ta... dar daca e sa te iei dupa o vorba spuna de o persoana oarecare si uite ca mai toti ti-au raspuns potrivit si normalul situatiei... dar dpdv al spiritualului... daca vrei sa ai o familie binecuvnatata de dumnezeu si fericita, trebuie sa astepti pana sa te casatoresti... sa imi arate mie cineva o familie fericita care a facut sex inainte de casatorie... eu numai de familii nervoase si chair foarte multi au divortat nu dupa mult timp... pentru ca apar comparatiile, dar asa cand nu iti incepi viata sexuala nu este nici o comparatie...

Tu decizi acum...

| chanlee a răspuns:

Ceea ce spui tu "orfan" nu are nici o relevanta, mama mea s-a maritat virgina ca asa era pe atunci dar asta nu l-a impiedicat pe tatal meu sa o tortureze cu batai lucru care a sfarsit bineinteles prin divort, drept urmare unde e spiritualitatea aici? lumea s-a schimbat in timp iar conceptiile de viata nu mai sunt aceleasi, nimeni nu mai traieste dupa tiparele vechi si daca ele s-au schimbat inseamna ca schimbarea a fost necesara, deci sexul inainte de casatorie este mai mult decat necesar dupa parerea mea...

| amalia_3598 a răspuns:

What?laughing

Tu chiar mai crezi in asa ceva? Adica sa nu faci sex pana te condamni singura la moarte?laughing

Pff`...sa fim seriosi oameni buni...suntem in 2009laughing

laughingSiii eu zic ca trebuie sa faci trebuie aia rusinoasa inainte sa stii ce animal iei in pat q tine...Nu de alta dar dupa e cam greu sa Bagi un divortz pe otiv ca nu are experientza in pat!laughing

| costyjug a răspuns:

O mare prostie iti spun eu (baiatul de la ferie care te-a invatat sa sarutzi)A...