| AlexicăHD a întrebat:

Ce exerciti sa fac sa am forta in picior cand dau in minge, ce exercitii sa fac sa pot alerga mai mult si mai tare, ce sa fac sa-mi mai cresc din valoarea de fotbalist adica ceva sfaturi? funda pentru cel mai complet si bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Reek54 a răspuns:

Nu ai postat la categoria care trebuia dar fie...
1. dimineata la prima ora in fiecare zi iesi afara si fa 200 de genoflexiuni cu o pauza de 20 de secunde intre cele 100, nu conteaza daca te dor picioarele, nu te opri pana nu termini in afara de acea mica pauza de 20 de secunde.
2. dupa ce termini genoflexiunile iei o pauza de 10/15 minute si apoi incepi sa alergi... cat? asta depinde de varsta, dar oricum pana incepi sa obosesti, si sa fie o alergare normala cu abdomenul si picioarele foarte incordate.
3.ia un scaun cu spatar moale aseazate pe el cu spatele lipit de spatar si drept, ia un obiect greu, de preferat... sunt acele mingii ortopedice de 5, 10 kg.si incepe sa faci ridicari cu ele cate 3 serii a cate 10 ridicari si cu o pauza de 20 de secunde intre fiecare serie.
4. aseazate jos pe o suprafata dreapta si tare, asigurate ca ai coloana dreapta si ridica picioarele la un unghii de 60 de grade, mentinele acolo 10 secunde si faci 3 serii a cate 3 ridicari la fiecare serie.
fa acest antrenament in fiecare dimineata la ora 7 si in fiecare seara la ora 20:00 si te asigur ca vei avea niste picioare de invidiat si foarte puternice, dar asigurate ca nu le lasi 1 zi fara acest antrenament.

| Twain a răspuns (pentru Reek54):

Am niste gantere de 12kg si de 6kg sa le ridic pe amandoua picioare sau numai pe unul?

3 răspunsuri:
| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Pentru a face muschi la picioare trebuie sa faci joging si multe genoflexiuni.Fratele meu a facut si inca face si il ajuta foarte mult la football.Bafta!

| bogdan_7896 a răspuns:

Cel mai simplu e sa iesi in fiecare zi afara si sa alergi sau sa joci fotbal in fiecare zi macar 1 ora