| Ioana0002 a întrebat:

Ce faci daca afli ca esti inselata? Este indiferenta o metoda buna sa-l faci sa il doara, eu nu i-am spus nimic ca am aflat si nu i -m mai raspuns la niciun mesaj, voi ce parere aveti? E o metoda buna sa-l faci sa regrete?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Metoda cea mai buna si sanatoasa este sa treci peste si sa iti vezi de drumul tau.
Nu are sens sa pierzi energie incercand sa il faci sa regrete ceva ce oricum nu a contat pentru el. Daca ii pasa atat de mult, evita sa faca ceva astfel incat sa existe regrete.A insela nu este un accident, deci a facut-o stiind ceea ce face si consecintele actului, fara sa ii pese...Este in zadar sa vrei sa faci asta si sa te amagesti.Si chiar daca ar regreta, pe tine nu te va ajuta cu nimic...
Foloseste aceasta energie in folosul tau, pentru a te vindeca si pentru a evolua ca persoana.

| Ioana0002 explică (pentru Floridori):

Dar ce ccrezi ca el crede daca eu nu i-am zis ce s-a intamplat?

| Floridori a răspuns (pentru Ioana0002):

Nu stiu povestea, dar nu cred ca se ingrijoreaza prea mult.Trebuie sa accepti ca nu ii pasa.Tu nu i-ai zis ce s-a intamplat, dar sunt sigura ca el stie ce a facut...
Nu esti prima persoana care trece printr-o astfel de dezamagire si din pacate, nici ultima, dar se mai intampla.Asta nu este o tragedie.Mai bine ca ti-ai dat seama ce fel de persoana este si ai ocazia sa iti vezi de drum fara prea multe complicatii.
Insa cum gestionezi emotiile depinde doar de tine.Stii cum e, durerea este inevitabila, suferinta este optionala...

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te-a inselat inseamna ca nu te iubeste, deci nu o sa-l doara nimic din ce vrei tu sa-i faci, ba s-ar putea chiar sa se bucure ca a scapat de tine, atat de usor.
Regretele apar numai cand iubesti pe cineva, dar aici nu-i cazul.

| mi25 a răspuns:

Chiar crezi ca poti sa-l faci sa regrete? Nu cunosti zicala: Are balta peste? Daca te-a inselat inseamna ca nu-i mai place de tine. Tu crezi ca el este obligat sa stea cu tine daca nu se mai simte atras de tine? Nu esti prima femeie care se gandeste doar la razbunare, de parca l-a cumparat pe barbat. Nu le inteleg de ce ele nu inteleg ca barbatul nu este un animal de companie.
Te-ai gandit ca daca te razbuni pe el se poate razbuna si el pe tine intr-un mod mai drastic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heei!

În opinia mea asta este cea mai înțeleaptă decizie și totodată una inteligentă

Însă e musai să te gândești și la tine, la felul în care te simți cu această situație

Și aici mă refer la emoțiile și trăirile tale, la ceea ce vrei tu

Este foarte imorotndt să faci ceea ce vrei și simți, acest lucru o sa te ajute

De exemplu daca vorbești cu cineva care te înțelege despre asta, cum ar fi un prieten

Iar dacă simți sa vorbești cu el despre asta e in orice și dacă nu e la fel de în regulă

Da, poate regreta dacă ești indiferentă, acum depinde mult și ce fel de personalitate are el

Dacă îl cunoști consider că ar trebui sa știi ce l-ar putea face să regrete

Poate faptul că nu te afectează, că mergi mai departe ca și cum el nu ar fi însemnat nimic

Mult succes!

| Saiko10 a răspuns:

Pai daca ai fost inselata inseamna ca nu tinea la tine in primul rand deci nu prea ai foarte multe optiuni pentru a il face sa sufere, incerca sa il bati poate iti iese laughing