| zxcr2 a întrebat:

Ce faci daca te-ai indragostit de cineva care are deja prieten/a dar efectiv nu-l/o poti scoate din capul tau?

13 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Faptul ca are prieten/a nu inseamna mare lucru. Daca iti place de ea/el nu pierzi nimic daca incerci sa o/il cuceresti. Nu se stie niciodata... poate te place pe tine mai mult decat ii place prietenul/prietena ei/lui.

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns (pentru AMATTO):

S-a intamplat si se intampla la case mult mai mari... dragostea nu e eterna.winking

Răspuns utilizator avertizat
| wildthing a răspuns (pentru AMATTO):

Nu se stie niciodata daca isi va lua sau nu zborul, dar trebuie sa fii intotdeauna pregatit pentru asta...pentru ca atunci cand se intampla, daca se intampla, socul sa fie mai mic.winking

| Cheo0S a răspuns (pentru AMATTO):

"Chiar ți-ar place să te cuplezi cu cineva care zboară atât de ușor din floare în floare?" - oricine zboara din floare in floare cu persoana potrivita.
Chiar daca nu face sex, nu cu toti, are alti amici care Ii ofera atentie.

Răspuns utilizator avertizat
| Ofiintă a răspuns:

O țin așa o perioadă de timp, după care mă satur de faptul că dorinta mea nu se materializează si încep să imi doresc o altă persoană, chiar dacă nu o cunosc încă.

| SilentRain a răspuns:

Am trecut prin asta, m-am resemnat și nu m-am băgat în relația lui
In primul rand nu-i ok, e mizerabil sa te bagi pește alții
Și al doilea, daca era sa te placă la fel era cu tine, deci lasă omul sa fie fericit cu cine a ales el
Dă-i block peste tot și ocupații timpul cu activități care îți plac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!

Devii prietenul ei sau cel puțin încerci, astfel încât să-ți dai seama dacă are o relație sănătoasă și benefică sau una toxică ce ar trebui încheiată

Dacă relație ei e ok nu te bagi, dacă nu e ok, încerci să o ajuți să conștientizeze asta și după un timp in care ea se desparte de actualul, acționezi tu

Succes!

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu răspund ca nu va fi corect

| Cheo0S a răspuns:

Incerc sa-mi raspund la niste intrebari, cum ar fi de ce imi place asa mult Persoana aia? si incerc sa gasesc niste motive pentru care nu mi-ar placea de Persoana aia. Ii gasesc niste defecte sa vad de ce nu a fost sa fie.

| yooshi a răspuns:

Incerci sa treci peste, axeaza-te pe tine, nu te baga intre relatiile altora.