| claudiaclau a întrebat:

Ce inseamna cand un om moare cu ochii deschisi?

6 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Ca a murit treaz, ce Doamne Iarta-Ma!? Trebe sa insemne neaparat ceva?

| Geo17 a răspuns:

Buna,se spune din batrani ca oamenii care mor cu ochii deschisi le-a fost frica de moarte.si mai spun batranii ca daca un moare cu ochii deschisi va mai lua pe cineva din familie.
Akma daca ee adevarat numa D-zeu stie. funa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inseamna nimic special, dar cum vrei, sa moara cu ochii inchisi?

| Ardelean_Mihai_1998 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cu ochii închiși moare un om! Rar cu ochii deschiși! Dmn ce om! Câți ani ai?

| Georgianajo a răspuns:

Mai sa stii ca mie mi s-a intamplat. Acum patru ani a murit verisorul lui bunicamia cu ochii deschisi si abia i-au putut inchide ochii, de obicei persoanele rele mor cu ochii deschisi si peste 41 de zile a murit si bunicamia de pe tată. Tin sa mentionez ca si eu am bunica de pe mama care e pe moarte, si imi e frica sa nu moara cu ochii deschisi. Am teama asta ca ori mă ia pe mine. Ori pe mama. sad doamne ajută sa nu de intample.

| Mitu_Anca_Lucica_1994 a răspuns:

Fratele meu a murit cu ochii deschisi si cineva zice ca el ma astepta pe mine s-a uitat la poza pana in ultimu moment si a zis hai acasa si dupa 10 minute a murit