| myhaela12 a întrebat:

Ce înseamnă pentru voi sa iubesti?

17 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

O chestie care pana la urma trece...

| DNSK a răspuns:

Sa-mi dau organele din mine pentru ea!

| buzeduulci a răspuns:

Sa fii in stare sa fac orice pentru acea persoana, sa ii daruiesti totul, toata fiinta ta, toata afectiunea ta, tot timpul tau pretios si toata atentia, dar sa nu uitam si de respect. big grin

| CristiB93 a răspuns:

Sa continui sa ajuti persoana respectiva si sa duci greul in locul ei chiar si atunci cand te-a ranit si nu i pasa de tine.

| RAY a răspuns:

A fi atat de indiot incat sa crezi in vorbele unei fete

| OnuOnulică a răspuns:

Nu poti sa descri acest sentiment.

| sabin89 a răspuns:

Pentru noi? Ce inseamna pentru toata lumea. Nu e nimic nou si nimic neobisnuit. Sentimentul pe care l-au avut si parintii tai, si parintii parintilor, si pe care il avem si noi, si altii... Si probabil si tu.

| Dariusuu a răspuns:

Totul.

Cine nu iubeşte şi nu este iubit este un om mort.

| Danysan a răspuns:

Iubirea e sentimentul cel ami profund.Atunci sti ca traiesti cu adevarat.Suferii si esti fericit. Plangi si ai momente unice.Cine nu iubeste nu poate spune ca traieste!

| Kalla a răspuns:

E atunci cand simti fluturi in stomac, te balbii, ai stelute in ochii si inima bate in mod accelerat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E atunci cand totul e colorat in jurul tau si nimic altceva nu mai conteaza. Atunci cand ti-ai da si viata doar sa stii ca ea e sanatoasa si fericita acolo unde este. Atunci cand are defecte, dar tu nici macar nu i le poti vedea. Asa de perfecta e in mintea ta.

Cand adori fiecare particica din ceea ce o reprezinta si este ea. Cand te simti ca in al noualea cer atunci cand te tine de mana.

big grin

| Madayna a răspuns:

Sa-ti imparti viata cu persoana iubita, si sa fi-ti 2 in 1, ca cafeaua laughing

| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Sa iti gasesti linistea alaturi de cineva. Atunci cand "vreau sa stau singura" inseamna vreau sa stau in bratele lui.

| elvisel a răspuns:

Iubirea este diferita pentru orice persoana in parte, pentru mine pot spune ca e acea jumatate care are ce imi doresc eu cel mai mult, si care ma ajuta sami inteleg propriile greseli, sa trec peste ele si sa pot zambii alaturi de ea de parca m-as fi nascut a 2 oara

| Hopefree a răspuns:

Sa iubesti? Depinde. Poate insemna pentru unii cel mai unic si frumos sentiment iar pentru unii poate insemna disperare, tristete, durere.Parerea mea e ca atunci cand iubesti persoana nepotrivita, vei suferi.Dar daca gasesti persoana potrivita... puteti avea cea mai reusita dragoste.E ceva sublim, e ceva ce nu se poate descrie in cuvinte.De abia astepti momentul cand o vei/il vei revedea.

| EugenShiAtat a răspuns:

Iubirea nu o poti descrie in cuvinte ea vine din interior de ex cand iti pui persoana iubita pe primul loc sau sa zicem ca ai fi in stare sa-ti dai si viata pentru el sau nu stiu depinde de mentalitate fiecaruia

| liluxyx1 a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa traiesti pentru el.Chiar daca ai mii de probleme, sa zimbesti vazindu-l pe el fericit. Sa iubesti inseamna sa fii om...sa nu nevoie de nimeni in afara de el. Si chiar dupa un timp lung de relatie, tu sa simti acei fluturasi cind iti face complimente. Iubire inseamna incredere. Iubire e atunci cind treceti impreuna toate obstacolele. Iubirea nu e doar un sentiment, iubirea este sensul vietii, este insusi viata.