| lore_5135 a întrebat:

Ce inseamna sa iubesti?

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Sa te completezi reciproc cu acea persoana, sa simti ca toata lumea este a ta, sa-i fii alaturi in momentele triste si sa-l incurajezi, sa plangi, sa razi alaturi de el, sa renunti la propriile conceptii si idei doar pentru a-l vedea fericit, sa alinti, sa fii in stare sa te sacrifici pentru el si sa faci orice compromis, sa-i fii devotata si nu in ultimul rand, sa-i fii atat o buna prietena cat si o iubita.
Eu, una, asta inteleg prin iubire adevarata.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt anumite persoane iubirea e ceva care a lasat urme de durere si care nu mai pot fi vindecate sad

| AliceHappyGirl a răspuns:

Iubirea nu se poate exprima in cuvinte. Este un sentiment suprem. Intr-o zi vei afla cum este sa iubesti din tot sufletul tau.

| anOnimăăăă a răspuns:

Pentru mine, sa iubesti înseamna sa îti doresti sa faci totul împreuna cu celalalt, Sa nu mai existe nimeni în afara de celalalt, Sa simti fiori în stomac atunci când auzi usa liftului care tocmai s-a oprit, Sa simti ca ziua nu are sens daca nu îi simti zâmbetul si lumina din priviri, Sa simti ca poti renunta la tot pentru celalalt, Sa simti ca respecti si esti respectat, Sa te cutremuri doar la gândul ca de mâine viata ar trebui sa continue fara celalalt, Sa dai ceea ce simte celalalt ca vrea de la tine si sa primesti fara sa spui ce îti doresti... Sa transformi iubirea într-un copil, sa mergi în fiecare noapte pâna la luna si înapoi ca sa îi smulgi o raza.

| Anakatsu a răspuns:

Sa iubesti pentru mine inseamna niste sentimente care intr-un final te duc la dezamagire disperarelaughing

numa oamenii au acest sentiment cainii nu simt iubirea. ce bine de ei :X

| TotRoz a răspuns:

As zice. Mai mult decat orice pe lumea asta.
Funda? love struck

| NAdrian a răspuns:

Sa simpatizezi pe cineva sa te atraga si sa ai sentimente pentru ea/el

| Ana_4508 a răspuns:

Nu o sa stii pana cand nu o sa iubesti si tutongue

| flooooo a răspuns:

Sa iubesti inseamna sa gasesti la o persoana ceva ce na mai avut altcineva din viata ta inaintea ei, ceva care te atrage chiar daca nu stii exact dc si care te orbeste facandute sa faci lucruri pe care mai tarziu poate o sa le regreti si o sa te intrebi dc leai facut. dragostea de obicei se termina cu suferinta, chiar daca e trist cam asa esad