| GoSsip GiRl a întrebat:

Ce inseamna sa iubesti cu pasiune?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

In primul rind poti simti pasiune doar daca primesti ceea ce iti doresti din tot trupul sufletul de la cineva.Si atunci simti ca vrei sa te daruiesti la fel acelei persoane trup si suflet; simti o stare de euforie maxima daca reusesti sa traiesti acea pasiune cu cineva.(Dragostea nu e obligatorie dar daca exista si pasiunea se amplifica).

3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Acea persoana este tot timpul prezenta in mintea si sufletul tau!

| liz23 a răspuns:

Doua persoana formand un tot

| JeSa a răspuns:

Buna!, A iubi cu pasiune inseamna a te dedica acelui "iubit" in totalitate! Omul este si poate fi privit ca o entitate, un tot unitar. Iubirea ca pasiune este insotita intotdeauna de suferinta(atractie reciproca puternica prin incalcarea unor reguli ale comunitatii in care traiesc cei doi),- de o anume doza de nebunie si de o tentatie a mortii(existenta unor obstacole in intalnirea sentimentului de iubire)!, Sa fii iubita de cine stii!, Pa, pa!