| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de o femeie care propune unui barbat sa se culce cu ea si el accepta?

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

Nu asta am spus. Am spus ca e o desavarsire a iubirii, a conexiunii sufletesti si intelectuale. Conexiunea sufleteasca impreuna cu conexiunea trupeasca va realiza acea desavarsire. Dar conexiunea trupeasca nu ar trebui sa existe in lipsa celei sufletesti.

24 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Am mai spus, nu prea demult. Femeile s-au luptat sute de ani ca sa aiba drepturi egale cu barbatii.
Atunci de ce sa nu il aiba si pe acesta?! Ii place, face primul pas. Ca si invers, celalalt poate declina sau accepta invitatia!
Deci e perfect normala. Motive: admiratie, curiozitate, emancipare, dorinta de a afla si invata lucruri si pozitii // senzatii noi, superioare, sau/si depasirea unei foste recente dezamagiri, nevoia de tandrete si de a uita de toate in extazul orgasmis la care are tot dreptul sa spere, o nuanta altruista de a//se darui si trai ceva deosebit, etc.
Arta de a face sex si dragoste se invata doar practicand, nu din teorii si carti, fiecare are anumite particularitati, care determina si acte in consecinta.
Iar unele lectii se invata cel mai bine din relatii libere, fara nici un fel de constrangeri.

| darrio2007 a răspuns:

Sa spuna pretul dinainte.

| RAY a răspuns:

Exista si asa ceva? o fata curajoasa

| Plato a răspuns (pentru RAY):

Curajoasă zici?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Da,stai ca la tine la manastire nu e voie asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca o parere f proasta, considerand-o disperata sa aiba sex, cu oricine-i pica in pasarica!

| Violleta2022 a răspuns:

Implica plata, sau nu?

| Emilian65 a răspuns:

Este o femeie usoara care vrea doar sex.

| Plato a răspuns:

Daca ti-as spune ce mi-a trecut prin cap s-ar supara adminii, asa ca o indulcesc: o femeie care "se culca" cu un barbat putin cunoscut, cu care nu se afla intr-o relatie serioasa si/sau oficiala, este o femeie fara respect de sine, o femeie usoara. Un barbat care accepta este un om necerebral, un ratat fara prezent si probabil fara viitor. Asta e asa, pe scurt.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Ete spanac. Ai o perceptie tare ciudata asupra relatiilor sexuale. Ce sa zic, daca faci sex cu unu/una cu care nu esti intr-o relatie e nenorocire.laughing

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Mai nasol e cand dai de unu/una de care nu mai poti scapa dupa aia.laughing

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Pentru mine e.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

De ce ai vrea sa scapi?

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Ce intrebare e asta?! Pe bune?
Motivele pot fi multiple. Ia gandeste-te.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Cred ca ar trebui sa observi motivele alea inainte de a face alte lucruri, nu? Bine, daca tu actionezi mai intai si gandesti apoi, e altceva.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Ce are sula cu prefectura?! Sunt diferite motivele pentru care faci/nu faci sex cu cineva de cele pentru care vrei sa ai/n-ai o relatie cu cineva.
Bine, sunt si cateva comune, dar prea putine pentru a compara lucrurile.

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Singurul motiv verosimil e ca desavarsire a iubirii.

| Holiday a răspuns (pentru Plato):

Deci acum sexul desavarseste relatia, nu inteligenta sau alte chestii, cum afirmai dincolo?!

| RAY a răspuns (pentru Holiday):

Omul e asexual

| Plato a răspuns (pentru Holiday):

Nu asta am spus. Am spus ca e o desavarsire a iubirii, a conexiunii sufletesti si intelectuale. Conexiunea sufleteasca impreuna cu conexiunea trupeasca va realiza acea desavarsire. Dar conexiunea trupeasca nu ar trebui sa existe in lipsa celei sufletesti.

| Justme1997 a răspuns:

Nicio parere. Atata timp cat ambii adulți cad de acord nu e nimic gresit cu sexul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am cum sa am o părere doar pe baza acestui lucru.
Oricum nu-l consider ceva rău.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeie cu moravuri usoare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e mare chestie, bine ar fi sa continue conversatia. Acum daca se afla ambii in pat nici nu mai e nevoie de propuneri.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Exista?