| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre un bărbat care obligă o femeie sa se culce cu el după ce a ajutat-o cu ceva important pentru ea?
Zic o obligă, nu-i propune.

Răspuns Câştigător
| MihaBianca a răspuns:

Nu știu ce cuvinte aș putea să găsesc. Sunt bărbați care au impresia că dacă plătesc masa pentru femeie sau fac altceva pentru ea, acea femeie e cumva obligată să le de-a corpul ei. Nimeni nu e obligat să îți de-a corpul lui sau al ei indiferent de ce faci. Mi se pare că nu e nicio diferență între a forța pe cineva să se culce cu tine și a viola.

17 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Violul cica ar fi - Raportul sexual, actul sexual oral sau anal cu o persoană, săvârşit prin constrângere, punere în imposibilitate de a se apăra ori de a-şi exprima voinţa sau profitând de această stare.

Acum ce vrei tu sa spui rpin o obliga: o ameninta cu ceva, o blocheaza in incapere, o santajeaza ca nu ii mai ofera ceva foarte important... Ca asa, termenul poate fi subiectiv in anumite situatii, mai ales cand vrei sa-ti sustii pozitia: "m-a obligat ala micu sa cumpar masinuta!" "m-a obligat nebuna aia sa-i iau tigari la 5 dimineata" Ei?

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Santaj emotional

| Violleta2022 a răspuns:

In acest caz este VIOL!

| mihai69 a răspuns:

Caz penal.

| Drimmero a răspuns:

O obliga prin ce anume? avand-o la mana cu ceva si ii zice "daca nu faci sex cu mine atunci o vei pati?" asta e santaj + hartuire, daca astea nu implica si o bruscare fizica.
Daca o bruscheaza, o forteaza fizic si chiar are loc un raport sexual fara consimtamantul ei atunci e viol in toata regula.
Oricum am o parere proasta despre mizeriile umane, in ambele cazuri ala ar fi o mizerie umana si din cauza unor ratati de genul ajungem toti barbatii sa fim bagati in aceeasi oala.

| dullcat a răspuns:

Sexul se face doar cu consimtamant.

| relian a răspuns:

Zic ca intrebi chestii total aiurea si formulate si prost, tu citesti ce scrii inainte dea posta?

Deci un barbat te ajuta cu ceva, apoi te obliga sa faci sex cu el laughing serios, citi ani ai, sau voiam sa intreb sus acolo citi ani ai?

Lasa-te de jobul asta dea pune sute de intrebari fara noima, fa si tu ceva util iesi din casa, du-te la primarie si cerele sa faci curatenie pe undeva, curata malu unuei ape, planteaza un copac ceva laughing

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Foarte drăguț din partea ta că te-ai gândit la mine așa matinal. Mersi pentru sfaturi, ții le recomand. happy

| Hammurabi a răspuns:

Viol sau șantaj.
De ce ar risca să facă așa ceva? E penal.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Se numește viol, ce părere să ai straight face

Răspuns utilizator avertizat
| haileewatson a răspuns:

Se numeste viol

| DeMicUnCălător a răspuns:

Viol. Fă un video și bagă-l la mititica.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Nesimțit. Ce pot sa, spun. Măcar ai început cu o întrebare mai usoara

| Together a răspuns:

Nu o poate obliga, doar daca o ia cu forta. E libera sa refuze, mai ales daca a ajutat-o deja.

Dar daca accepta sa il rasplateasca in felul asta, wow!

| OmBanal33 a răspuns:

Disperat, pierdut in realitate, 0 stima de sine.

| Stonehard a răspuns:

Poate fi acuzat de viol/hartuire sexuala...