| MissJJ a întrebat:

Ce parere aveti de reluarea unei relatii? V-ati despartit, ati stat un timp despartiti iar cand a venit momentul impacarii care a fost atitudinea voastra?

Răspuns Câştigător
| igrek a răspuns:

Depinde de timp, daca a trecut deja o luna e rahat. E ca si cum ai sparge o cana si dupa oare ce-ar fi s-o lipesc? Nee nu merge.

14 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Aici depinde si de timpul care a trecut de cand m-am despartit de aceea persoana.La mine de exemplu fostul meu prieten s-a intors dupa 7 luni inapoi.Eu inca mai tineam la el si i-am mai acordat o sansa, insa din pacate la fel ca prima data sa terminat...nimic nu se schimbase.Imi aduc aminte de vorba aceea"o despartire este ca o oglina sparta, mai bine o lasi asa, incercand sa o repari".
Bine acum depinde si de motivul despartirii si de tot ce a fost in trecuthappy

| h3r a răspuns:

Contează motivul despărțirii, plecării...și timpul care a durat.

| MissJJ explică (pentru h3r):

Propria experienta

| h3r a răspuns (pentru MissJJ):

Dacă zici experiență, e clar că ți-a greșit. Nu are niciun rost să te mai împaci cu el.

| AgathaRo a răspuns:

Interesanta intrebare. Intr-un fel mi se pare o idee buna, acuma depinde si care a fost motivul despartirii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ca atunci cand nu iti ajunge ciorba si mai adaugi apa si sare ca sa ajunga la toata lumea

| Demonull a răspuns:

Atitudinea mea cand ma cauta fostele?
„Dispari, mori nu-mi pasa" D-AIA SE NUMESC FOSTE/FOSTI.o persoana care ti a gresit iti va gresi si a doua oara si a treia si toata viata..ASTA VREI? bine drum bun!

| MishikiCrisy a răspuns (pentru Demonull):

Ai dreptate, dar macar putina mila sa ai de foste. laughing

| Demonull a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Da ele au mila ..cand iti zic papa? nu.Mila te face slab si dupa prost. si dupa au ce doareee...happy

| MishikiCrisy a răspuns (pentru Demonull):

Bine... dar poate unele se despart de tine de la o neintelegere... sau ca te-au vazut imbratizand o alta fata (doar prietena sau verisoara) si iti zic papa din. prostie. laughing Doar o neintelegere, nu?

| Demonull a răspuns (pentru MishikiCrisy):

Ba o fac din prostie.o sa intelegi cand o sa mai cresti

| MishikiCrisy a răspuns (pentru Demonull):

Nu e nevoie sa mai cresc ca sa imi dau seama ce ar reprezenta o "prostie". -.- Dar acum depinde si motivul clar al despartiri. Exista diferite tipuri de idiotenii.

| NickName01 a răspuns:

Împăcarea... "for a lifetime" happy

| NotToday a răspuns:

N-are rost. Invata din greselile altora... Prietena mea s-a rugat intr-una de mine sa ne impacam si acum m-a inselat iar laughing
Vorba aia: One a ***, always a ***!